ମନୀଷା କହିଲେ କଂଗ୍ରେସରେ ଏବେ ରାତି ଚାଲୁଛି, ଶୁଣନ୍ତୁ ଆଉ କ’ଣ କହିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର):ଏଆଇସିସିର ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମନୀଷା ତ୍ରିପାଠୀ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରାହୁଲଙ୍କ ୟଙ୍ଗ ବ୍ରିଗେଡରେ ମନୀଷାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି । ତାଙ୍କ ଘର ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ। ସେ  ନବରଙ୍ଗପୁର କଲେଜରେ ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ। ଏଆଇସିସିର ସଦ୍ୟସ ହେବାପରେ ମନୀଷା କହିଛନ୍ତି,“ଏଆଇସିସିର ସଦ୍ୟସ ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଖୁସି ଓ ସନ୍ତୁଷ୍ଟରୁ ବହୁତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହିଛି। ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଗର୍ବର କଥା ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଓଟିଭି ଖୋଲା କଥାକୁ ଅତିଥିଭାବେ ଆସିଥିଲେ।  ଆଉ ଏଆଇସିସିର ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବାରୁ  ଗର୍ବ, ଖୁସି ଆଉ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧରୁ ମନେ ହେଉଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।  ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଥିଲି, ମୋପାଖରେ ଏହି ଖବର ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ମୁଁ ଛୋଟବେଳୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଚିହ୍ନିଛି।

ରାଜନୀତିରେ ମୁଁ କ୍ୟାରିୟରକୁ ବାଧ୍ୟରେ ଚାହେଁ। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମନ ଦେଉଛି। ସମୟ ଆସିଲେ ରାଜନୀତି କରିବି । ଯାହା କଲେବି ସେବା। ରାଜନୀତି ମୋର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରକ୍ତର ବିନ୍ଦୁରେ ଅଛି। ଆଉ ସେହି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିନ୍ଦୁରେ କଂଗ୍ରେସର ନାଁ ଅଛି। କଂଗ୍ରେସରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସଙ୍କଟ ଓ ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ୁଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ମନିଶା। କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦଳରେ ରହି ହାତ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି  କିମ୍ବା ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ

ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ସେମାନେ କିଛି ଲୋଭରେ ଆସିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଲୋଭ ଥିଲା କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ତରଫରୁ । ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ନହେବାରୁ ସେମାନେ ନିଜକୁ ରୁଦ୍ଧ କୋଠରୀରେ ବନ୍ଦ ରହୁଥିବା ଭାବୁଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ମୋର ସେମିତି କିଛି ସ୍ୱାର୍ଥ ନାହିଁ। ଜଣେ ସାଧାରଣ କର୍ମୀଭାବେ ମୋ ପରିବାର ଏବଂ ମୁଁ କଂଗ୍ରେସରେ କାମ କରି ଆସୁଛୁ।  ଆମେ କାମ କରିବୁ ।  ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ କାମ କରିଆସୁଥିଲେ ଦଳର ଶୃଙ୍ଖଳା, ନୀତି ଆଦର୍ଶ ମାନି ଆସୁଥିଲେ। ସେମାନେ ଅସନ୍ତୋଶ ପ୍ରକାଶ କରି ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି। ଏହାର ଉତ୍ତରଦେଇ ମନୀଷା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସର ରାତି ଚାଲୁଛି। ଏ ରାତିରେ ସେମାନେ ପଦବି କ୍ଷମତାକୁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠି ଆଲୋକ ଅଛି ସେଇଠିକି ଚାଲି ଯାଉଛନ୍ତି। ଏରାତି ବି ପାହିଯିବ। ମୁଁ କଂଗ୍ରେସଠାରୁ କିଛି ପାଇବା ପାଇଁ ଆଶା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ମୋଠାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧିକ ପାଇବା ପାଇଁ ଅଶା ରଖିଛନ୍ତି। ଦେଖନ୍ତୁ ପୂରା ଇଣ୍ଟର୍ଭ୍ୟୁ।

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend