ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ବିଜେଡିରେ ବଢୁଛି ଅସନ୍ତୋଷର ଝଡ଼: ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଆଉ ଜଣେ ନେତା

bjd

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ବିଜେଡିରେ ବହିବାରେ ଲାଗିଛି ଅସନ୍ତୋଷର ଝଡ଼। ଜଣଙ୍କ ପରେ ଜଣେ ନେତା ମୁହଁ ଖୋଲିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଟାର୍ଗେଟରେ ନବୀନ ନୁହଁନ୍ତି, ଅଛନ୍ତି ତୃତୀୟ ମହଲାର ତାମିଲ ଅଫିସର୍। ଦଳରେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କ ଭୂମିକା ଓ ରାଜନୈତିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପକୁ ନେଇ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ ନନ୍ଦ। ଦଳ ଠିକ୍‌ଭାବେ ଚାଲି ନାହିଁ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ଧାରରେ ରହୁଛନ୍ତି କହି ବିସ୍ଫୋରକ ବାଣ ମାରିଛନ୍ତି ନନ୍ଦ।

ବୈଜୟନ୍ତ, ରମାରଞ୍ଜନ, ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଦଳର ଆଉ ଜଣେ ପୁରୁଖା ନେତା ନବୀନ ନନ୍ଦ ତୃତୀୟ ମହଲାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପଦାକୁ ଆସିଛି ନନ୍ଦଙ୍କ ପୁଞ୍ଜୀଭୂତ ଅସନ୍ତୋଷ। କହିଛନ୍ତି, “ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ଧାରରେ ରହୁଛନ୍ତି।  ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଦଳକୁ ଗୁଡ଼ାଏ ଯାଗାରେ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି। ସେଥିପାଇଁ ଦଳରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି ନେତା। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ନିର୍ବାଚନରେ ନିଶ୍ଚିତ ପଡିବ। ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରିବା କଥା।”

ନନ୍ଦ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦିଆଯାଇଛି। ଦଳର ଉପସଭାପତି ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, “ନବୀନ ନନ୍ଦ ଏବେ ଦଳରେ ନାହାଁନ୍ତି।”

ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆସିବା ପରେ ପୁଣି ବର୍ଷିଛନ୍ତି ନବୀନ ନନ୍ଦ। ନନ୍ଦ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ନନ୍ଦ ପଚାରିଛନ୍ତି, ମୁଁ କେବେ ଠାରୁ ଦଳରେ ନାହିଁ ? ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର ଉତ୍ତର ଦିଅନ୍ତୁ। ମୋତେ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି ନା ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ? ପ୍ୟାରୀଙ୍କ ମିଡନାଇଟ୍‌ ଅପରେସନ ପରେ ମୁଁ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲି। ଜୁନ ୫ରେ ମୋ ସହ ଅନ୍ୟ ୩ ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଶସ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କି ?”

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ମହଲା ଓ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ବିଜେଡିରେ ଚାଲିଥିବା କନ୍ଦଳରୁ ଫାଇଦା ନେବା ଚକ୍କରରେ ରହିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କୁ ଆଳ କରି ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ। ସେହିପରି ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ନବୀନ ଓ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛି।

ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ନୂଆ ନୁହେଁ, ଦଳ ଠିକ୍ ଭାବେ ଚାଲିଛି କହି ଜବାବ୍ ରଖିଛି ବିଜେଡି।

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend