ଆହତ ମାଓ ନେତା ଆର୍‌କେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛି

naxal leader ramakrishna in malkangiri jungle

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଦୁର୍ଗମ ଜଙ୍ଗଲରେ ଆହତ ଟପ୍‌ ମାଓ ନେତା ରାମକ୍ରୀଷ୍ଣା(ଆର୍‌କେ) ଘୁରି ବୁଲୁଛି। ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ଏପରି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଏସ୍‌ପି।

ଗତ ମାସ ୨୪ ତାରିଖରେ ମାଲକାନଗିରି ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସ୍‌ର ମିଳିତ ଅପରେସନ୍‌ରେ ୨୭ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ବର୍ଡ଼ର କମିଟି ସମ୍ପାଦକ ରାମକ୍ରୀଷ୍ଣାଙ୍କ ଦେହରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା। ସେ ଆହତ ହୋଇ ପୋଲିସ୍‌କୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ। ଏବେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏ ଜଙ୍ଗଲରୁ ସେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଘୁରିବୁଲୁଛି।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମାଲକାନଗିରି ଏସ୍‌ପି ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି,“ଆହତ ଆର୍‌କେଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ଯଦି ସେ ପୋଲିସ୍‌ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତି ତାହାହେଲେ ତାଙ୍କର ସଠିକ୍‌ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ।”

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ସୀମା ଛତିଶଗଡ଼ ବାଭାଡି ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ୍-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଛି। ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ୍‌ ତା’ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ରାଇଫଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିଛି।

ସେହିପରି କୋଣ୍ଡାଗାଁଓ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଭୋର ୫ଟା ବେଳେ ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା।

Previous ArticleNext Article

Send this to a friend