ଦେଢ଼ କୋଟିର ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ ଦେଖି ଯବାନ ଜଳକା

ଶ୍ରୀନଗର: ମାସିକ ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ କେବେ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆସିଥିବା ଆପଣ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି? ଯଦି ନା, ତା’ହେଲେ ଆଜି ଆମେ ଏ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ମୁତୟନ ହୋଇଥିବା ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ୧୮୧ ବାଟାଲିୟନ ନାଁରେ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଜୁଳି ବିଲ ଆସିଛି।

ଏହାର ଅର୍ଥ ଯବାନମାନେ ଗୋଟିଏ ମାସରେ ଏତେ ଟଙ୍କାର ବିଜୁଳି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ହଠାତ୍‌ କେମିତି ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଲ ଆସିଲା, ତା’କୁ ନେଇ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ ନିୟମ ଅନୁସାରେ, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ୍‌ ବିଜୁଳି ବିଲ ପୈଠ କରି ସାରିଛି, କିନ୍ତୁ ସିରିଆରପିଏଫ ଏହାକୁ ଭୁଲ ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ କହି ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛି।

ସିଆରପିଏଫର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ବଡ଼ଗାମ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚରାର-ଇ-ଶରିଫ ଅଞ୍ଚଳରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରୁଥିବା ୧୮୧ ବାଟାଲିୟନ ନାଁରେ ଏତେ ପରିମାଣର ବିଲ ଆସିଛି। ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ। କ୍ଲରିକାଲ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ଏପରି ଘଟିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାୱାର ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଡିର୍ପାଟମେଣ୍ଟ(ପିଡିଡି) ସହ ଆମେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲୁ।

କିନ୍ତୁ ୱିକଏଣ୍ଡ ଯୋଗୁ ଏହା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ବିଲ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ କପିରେ ବଡଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୁତୟନ ୧୮୧ ବାଟାଲିୟନ ୫୦ କିଲୋୱାଟ ବିଜୁଳି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାର ଅନୁମତି ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ୧୫୦୦ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍‌ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ବିଲ୍‌ଟି ୧୦ ତାରିଖରେ ଜେନେରେଟେଡ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୭ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପୈଠ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ୫୦୦ କୋଟି

ଜାତିସଂଘରେ ମିଛ କହିଲେ ଚୀନ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନ୍ ପିଙ୍ଗ୍!

ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଧାରା ୩୭୦ ଲାଗୁ କରାଯାଉ: ଫାରୁକ୍

ଡ୍ରଗ୍ସ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଦିଆ ମୀର୍ଜା

କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ ଟାର୍ଗେଟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ୧୫ ଥର ନମୁନା ଦେଲେ ଡାକ୍ତର

ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କରେ ଦିଆ ମୀର୍ଜା, ବଲିଉଡକୁ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି କହିଥିଲେ

ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ଏନସିବି, ଆଠ ଗିରଫ୍

ଶରଦ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କୁ ଆୟକର ବିଭାଗର ନୋଟିସ୍

ବିରୋଧୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସରକାର: ପାଓ୍ୱାର

ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ସନ ରାଇଜର୍ସର ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଦୁର୍ବଳତା

ଧାରଣା ଶେଷ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନରତ ଆଠ ନିଲମ୍ବିତ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ

ସାତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ