ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାନ୍‌ ଲଗାଇଲା ଫେସବୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଘୃଣ୍ୟ ଓ ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଭଳି ବୟାନ ଦେବା ଘଟଣାରେ ଶେଷରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ‍ଫେସବୁକ। ଆଜି ଫେସବୁକ ପକ୍ଷରୁ ବିଜେପି ନେତା ଟି ରାଜା ସିଂହଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାନ୍‌ ଲଗା ଯାଇଛି। ସେ ଫେସବୁକ ଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଘୃଣା ଓ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ବୟାନ ଦେଇ ସମସ୍ତ ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।

ଫେସବୁକ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆମେ ରାଜା ସିଂହଙ୍କୁ ବ୍ୟାନ କରିଛୁ। ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦତ୍ତ ନିୟମକୁ ସେ ବାରମ୍ବାର ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରି ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଭଳି ବୟାନ ଦେଉଥିଲେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି।

ଟି ରାଜା ସିଂହ ହେଉଛନ୍ତି ତେଲେଙ୍ଗାନାର ବିଜେପି ବିଧାୟକ। ଫେସବୁକରେ ତାଙ୍କର ୫ଟି ପ୍ରୋଫାଇଲ ରହିଥିଲା ଓ ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୩ ଲକ୍ଷ ଅନୁଗାମୀ ଥିଲେ। ଫେସବୁକ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟାନ କରିବାରୁ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବୟାନ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଫେସବୁକରୁ ହଟି ଯାଇଛି।

ଫେସବୁକ ବିଜେପି ନେତାମାନଙ୍କ ଘୃଣ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଦେଖି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁ ନଥିବା ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ରେ ପ୍ରଥମେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଜର୍ଣ୍ଣାଲରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଭାରତରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଫେସବୁକ ଅଧିକାରୀ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତିକ ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ସଫା, ଯବାନ ଆହତ

ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ-ଫଡନାଭିସ ଆଲୋଚନାର ଇଫେକ୍ଟ: ଉଦ୍ଧବ ଓ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ରୁଦ୍ଧଦ୍ୱାର ବୈଠକ

କୋଇଲା ଖଣିରେ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା: ୧୬ ମୃତ

ନାବାଳିକା ଭଉଣୀକୁ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲା ଭାଇ, ଆଉ ମା’…

ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ପାଲଟିଛି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ବିଜେପି ସାଂସଦ

ପାୟଲଙ୍କ ଚେତାବନୀ: ଅନୁରାଗଙ୍କୁ ଗିରଫ ନ କଲେ…

ଦୁବାଇ ଓ ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତରେ ବଢ଼ିଥିଲା କରୋନା!

ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଦଳରେ ମିଶିଲେ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ

ଚୋରା ଚାଲାଣର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ହାତ ଘଣ୍ଟା ଜବତ

ରବି କିଶନଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ହତ୍ୟା ଧମକ!

ଉମା ଭାରତୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଦିନକରେ ୮୮,୬୦୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୯୨ ହଜାର ସୁସ୍ଥ