ରାହୁଲଙ୍କ ବିଫଳତାକୁ ସ୍ୱୀକାର କଲା କଂଗ୍ରେସ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସର୍ବଦା ପରଦା ପଛରେ ରହି କଂଗ୍ରେସକୁ ଦିଗଦର୍ଶନ ଦେଉଥିବା ଗାନ୍ଧି ପରିବାରର ଲଳନା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭଦ୍ରା ଶେଷରେ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମହାସଚିବ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ରାଜନୀତିରେ ଏଭଳି ଏଣ୍ଟ୍ରିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ରାଜନୀତିକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ମତରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଏଭଳି ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିଫଳତାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇ ନ ପାରିବାରୁ ଦଳ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ରାଜନୀତିକୁ ଆଣିଛି। ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ରାହୁଲ ବିଫଳ ହେବେ ବୋଲି ବୋଧେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେଠାରୁ ଜାଣି ସାରିଲାଣି।

ଏଥିସହ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ କଂଗ୍ରେସ କିମ୍ବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁନଥିବା ଏକ ପ୍ରକାରର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଆଣିଥିବା ରାଜନୀତିକ ପଣ୍ଡିତମାନେ ମତଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି,“ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱକୁ ବିଭିନ୍ନ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ ଗ୍ରହଣ କଲେନାହିଁ। ତେଣୁ ଏବେ ପାରିବାରିକ ମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଫେଲ ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଛି।

ଏଥିସହ ପରିବାର ମଧ୍ୟରୁ ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ରାଜନୀତିକୁ ଆଣିଛି। ମହାଗଠବନ୍ଧନରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଦା ହେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଖରେ ଏହି ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ବିକଳ୍ପ ରହିଥିଲା। ଗୋଟିଏ ପରିବାରରୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନିର୍ବାଚିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହା ହେଉଛି ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ।”

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ମାଲବାହୀ ଜାହାଜରୁ ଖସିପଡ଼ିଲେ ୩ ନାବିକ

ଶିକାରୀ ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଭାରତର କରୋନା ଟିକାକୁ ୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟ୍ରାଏଲ ପାଇଁ ଅନୁମତି

ଦୁଲୁକୁଛି ଉପନିର୍ବାଚନ ରଣକ୍ଷେତ୍ର, ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜୁଛନ୍ତି ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ରଚାରକ

ଚାଇନିଜ ଗୁପ୍ତଚରଙ୍କ ରାଡାରରେ ପିଏମଓର ଅଧିକାରୀ ଓ ଦଲାଇଲାମା, ସାମ୍ବାଦିକ ସାଜିଥିଲେ ମଧ୍ୟସ୍ଥି

କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଭାରତ ରଖିଛି ୫୦୦ ବିଲିୟନ ଟଙ୍କା, ଗୋଟିଏ ଶଟ୍‌କୁ ୨ ଡଲାର

ନୌସେନାରେ ବିଧ୍ୱଂସୀ ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ କବରତ୍ତି, ହଜିବ ଶତ୍ରୁପକ୍ଷର ନିଦ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅକୁ ଇଡକୋ ଦେଲା ୮ ଏକର ଜମି

ଆସନ୍ତାକାଲି ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ଅବପାତ

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ, ଖାଲି ପଡ଼ିଲା A1 ଗ୍ରେଡ୍

ବାତ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହେବନି ଅବପାତ- IMD ଡିଜି

ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୱିନ ସିଟିରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା