ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ପୁଣି ସଫଳତା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଆଇଏସ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ

ଅନନ୍ତନାଗ: ବିଶ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍ ଏବେ ଭାରତରେ ତା’ର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଜଣେ ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହେବା ପରେ ଏହି ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ିଛି।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗର ଶ୍ରୀଗୁଫୱାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଜଣେ ଆତଙ୍କୀର ମୁଣ୍ଡ ଗଡ଼ାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିବା ଇସଲାମି ଷ୍ଟେଟ ଅଫ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର(ଆଇଏସଜେକେ) ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ। ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍ ଭାରତରେ ତା’ର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଏପରି ଏକ ସଂଗଠନ କଶ୍ମୀର ନାଁରେ ତିଆରି କରିଛି। ହେଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଯୋଗୁ ସଂଗଠନ, ତା’ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସଫଳ ହୋଇପାରୁନି।

କଶ୍ମୀର ଜୋନ ପୁଲିସ୍ କହିଛି, ଏହି ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକ ବିଜବେହାରା ପୁଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନର ଏଏସ୍ଆଇ ମହମ୍ମଦ ଅଶ୍ରଫଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସାମିଲ ଥିଲା। ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଜଣକ ହେଉଛି ଫମୀହ ଭଟ୍ଟ। ତା’ ଘର କାଡିପୋରା ଅଞ୍ଚଳରେ। ସେ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଆଇଏସଜେକେରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା।


ସଂଗଠନ କଥାରେ ପଡ଼ି ଏଏସ୍ଆଇ ଅଶ୍ରଫଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୋପିଆନ ଓ ପୁଲୱାମାରେ ୪ ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଅନସର ଗଜୱାଟ ଉଡ ହିନ୍ଦର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ୨ ଜଣ ଲସ୍କର ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।