ବିଜେପିରେ ମିଶିଥିବା ନେତା ଏବେ ଟିଏମସିକୁ ଫେରିବାକୁ ବିକଳ, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ମମତା

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ମିଶିଥିବା ଅଧିକାଂଶ ନେତା ଏବେ ଘରାବାହୁଡ଼ା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଟିଏମସିରେ ମିଶିବାକୁ ବିକଳ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ତେବେ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ପୁନଃ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। କାରଣ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କ୍ୟାଡରଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେଣୁ ମମତା ଭାବିଛିନ୍ତି ଗୋଟି ଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି।
ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଟିଏମସି ନେତା ନିଜ ନାଁ ଗୋପନରଖି କହିଛନ୍ତି, ନେତାଙ୍କ ଘର ବାହୁଡ଼ା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଳ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ନେବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଓ ବାତ୍ୟା ୟାସର କ୍ଷୟକ୍ଷତିରେ ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରିବାରେ ଲାଗିଛୁ। ଏହି କାମ ସରିବା ପରେ ବିଜେପିରୁ ଟିଏମସିକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ନେତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଚାର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିରେ ମିଶିଥିବା ଏକାଧିକ ବିଧାୟକ ଏବେ ଟିଏମସି ଛାଡ଼ିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ଅନୁତାପ କରୁଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀପେନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱାସ ଓ ସୋନାଲି ଗୁହା ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଟିଏମସିକୁ ଚିଠି ଲେଖି ପୁଣି ଦଳକୁ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଏକଦା ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଘନିଷ୍ଠ ଥିବା ଗୁହା କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ବିଜେପିରେ ମିଶିଥିବାରୁ ଅନୁତାପ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଦିଦି ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରି ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ସନ୍ତଗାଛିରୁ ୪ଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ଗୁହା ଚିଠି ଲେଖି ଦିଦିଙ୍କ ବିନା ସେ ବଞ୍ଚିପାରିବେନି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟିଏମସିର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମୁକଲ ରୟ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଛାଡ଼ି ଦଳକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ମମତାଙ୍କ ପୁତୁରା ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଥିବା ମୁକଲ ରୟଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସହ ମଧ୍ୟ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଟିଏମସିକୁ ଫେରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।