ଜାଲ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ସାଂସଦ, ଏବେ ଗଣିବେ ୨ ଲକ୍ଷର ଫାଇନ

ମୁମ୍ବାଇ: ଜାଲ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ସାଂସଦ ନଭନୀତ କୌର ରାଣା। ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସଂସଦକୁ ଯାଇଥିବା ନଭନୀତଙ୍କୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଦଣ୍ଡ ସ୍ୱରୂପ ତାଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଦେବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିର୍ଦ୍ଦଭର ଅମରାବତୀ ଆସନରୁ ନଭନୀତି ଲୋକସଭାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଜାଲ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ପଦ ଯିବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତେବେ କୋର୍ଟ ଏ ବିଷୟରେ ଏବେ କିଛି ବି କହିନାହାନ୍ତି। ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ନଭନୀତ ୭ଟି ଭାଷ ଜାଣିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ସଂସଦଙ୍କୁ ଯାଇଥିବା ୮ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସେ ଅନ୍ୟତମ। ନିଜର ବିନ୍ଦାସ ଅନ୍ଦାଜ ଓ ରୋକଠୋକ କଥା ପାଇଁ ସେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି।

ଅଭିନେତାରୁ ନେତା ବନିଥିବା ନଭନୀତିଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱକୁ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ଶିବସେନା ନେତା ଆନନ୍ଦରାଓ ଅଦସୁଲ କୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରି ନଭନୀତଙ୍କ ଉପରେ ୨ ଲକ୍ଷର ଜୋରିମାନା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ନଭନୀତ କୌର ଶିବସେନା ସାଂସଦ ଅରବିନ୍ଦ ସାୱନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ଲୋକସଭାର ଲବିରେ ଶ୍ରୀ ସାୱନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଜେଲ ପଠାଇ ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଫୋନ ଯୋଗେ ଓ ଶିବସେନା ଲେଟର ହେଡରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣର ଧମକ ଆସୁଥିବା ମଧ୍ୟ ନଭନୀତ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲାଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।