ୱେବ ସିରିଜ୍‌ ‘ବମ୍ବେ ବେଗମ୍‌ସ’ର ପ୍ରସାରଣ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ। ଏଥିରେ ପ୍ରସାରଣ ହେଉଥିବା ୱେବ ସିରିଜ୍‌ ‘ବମ୍ବେ ବେଗମ୍ସ’କୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ୱେବ ସିରିଜ୍‌ରେ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା ଏନସିପିସିଆର ଏହାର ପ୍ରସାରଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ଏନସିପିସିଆର ନୋଟିସ ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଘଟଣାର ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସେହିପରି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କ’ଣ ସବୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି, ତା’ର ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ହେବ। ଯଦି ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଜବାବ ଦିଆ ନ ଯାଏ, ତା’ହଲେ ଏନସିପିସିଆର ଆଇନଗତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ନୋଟିସରେ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

ୱେବ ସିରିଜ୍‌ରେ ଯେଉଁଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି, ତାହା କେବଳ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମାନସିକତାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ ନାହିଁ ବରଂ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ନିର୍ଯାତନା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ। ବମ୍ବେ ବେଗମ୍ସରେ ଛୋଟ ଝିଅମାନେ ସେକ୍ସ ଓ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାରରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ରହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ତେଣୁ ଏନସିପିସିଆର କହିଛନ୍ତି, “ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ନେଇ କିମ୍ବା ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ବେଳେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଅଧିକ ସତର୍କ ରହିବା ଦରକାର। ସେହିପରି ଏଭଳି ଘଟଣାରେ ସେମାନେ ଯେମିତି ନ ଫସିବେ, ସେ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ। ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ପ୍ରସାରଣ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଛୁ।”

ବମ୍ବେ ବେଗମ୍ସର କାହଣୀ ସମାଜର ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ଗତିଶୀଳ। ଏହି ୫ ମହିଳା ନିଜ ନିଜ ଶୈଳୀରେ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ଜୀବନରେ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।