୧୪ ମାସରେ ୮ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେଣି ୬୫ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା!

ପାଟନା: ଶୀର୍ଷକ ପଢ଼ି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବେ। ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ। କାରଣ ୧୪ ମାସରେ ୮ ଜଣ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଜଣେ ମହିଳା ଜନ୍ମ କରିବା ଅସମ୍ଭବ। କିନ୍ତୁ ବିହାରରେ ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି କାରସାଦି କରାଯାଇଛି। ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁର ଠାରେ ଏଭଳି ଏକ ଦୁର୍ନୀତିର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ହୋଇଛି। ମୁଶାହାରି ପ୍ରାଇମେରୀ ହେଲଥ ସେଣ୍ଟରର ଇନଚାର୍ଜ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଏହି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛନ୍ତି।

୬୫ ବର୍ଷୀୟ ଲୀଲା ଦେବୀ ୧୪ ମାସରେ ୮ ଜଣ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ କରିଥିବା କାଗଜପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ପ୍ରତି ଶିଶୁକନ୍ୟା ପାଇଁ ୧୪ ଶହ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ସରକାରୀ ପାଣ୍ଠିରୁ ଏହି ଅର୍ଥ ଯାଇଛି।

ସେହିପରି ଶାନ୍ତି ଦେବୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ୯ ମାସରେ ୫ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିବା ରେକର୍ଡରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ସୋନିଆ ଦେବୀ ବି ୫ ମାସରେ ୪ଟି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ସରକାରୀ ପାଣ୍ଠିର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୂରା ବିହାରରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରାଜେଶ କୁମାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଏହା ପଛରେ ଏକ ବିରାଟ ରାକେଟ କାମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏବେ ସ୍କାମରେ ସାମିଲ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସରକାର କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ସଫା, ଯବାନ ଆହତ

ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ-ଫଡନାଭିସ ଆଲୋଚନାର ଇଫେକ୍ଟ: ଉଦ୍ଧବ ଓ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ରୁଦ୍ଧଦ୍ୱାର ବୈଠକ

କୋଇଲା ଖଣିରେ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା: ୧୬ ମୃତ

ନାବାଳିକା ଭଉଣୀକୁ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲା ଭାଇ, ଆଉ ମା’…

ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ପାଲଟିଛି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ବିଜେପି ସାଂସଦ

ପାୟଲଙ୍କ ଚେତାବନୀ: ଅନୁରାଗଙ୍କୁ ଗିରଫ ନ କଲେ…

ଦୁବାଇ ଓ ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତରେ ବଢ଼ିଥିଲା କରୋନା!

ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଦଳରେ ମିଶିଲେ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ

ଚୋରା ଚାଲାଣର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ହାତ ଘଣ୍ଟା ଜବତ

ରବି କିଶନଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ହତ୍ୟା ଧମକ!

ଉମା ଭାରତୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଦିନକରେ ୮୮,୬୦୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୯୨ ହଜାର ସୁସ୍ଥ