ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଟିଏମସି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଚାର ବେଳେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆହତ ହେବାକୁ ନେଇ ଆଜି ଟିଏମସି ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛି। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ମାମଲାର ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛି ଟିଏମିସ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁୁ: ମମତାଙ୍କ ଟିଏମସି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଟିଏମସିର ୬ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଭେଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ ବ୍ରାଏନ, ସୌଗତ ରୟ, କାକୋଲି ଘୋଷ ଦସ୍ତିଦାକ, ଶତାବ୍ଦୀ ରୟ, ପ୍ରତିମା ମଣ୍ଡଳ ଏବଂ ଶାନ୍ତନ୍ତୁ ସେନ ଥିଲେ।

ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ସୌଗତ ରୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇନାହାନ୍ତି ବରଂ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି କହିବାର କାରଣ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ଯାଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷଙ୍କର ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସେ ଉଦ୍ଦୃତ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ କହିଥିଲେ ମମତା ନନ୍ଦିଗ୍ରାମକୁ ଗଲେ ପରିଣାମ ଭୋଗିବେ। ସେହିପରି ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୌମିତ୍ର ଖାନ କହିଥିଲେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ଅପରାହ୍ନ ୫ ପରେ ଏ ସମସ୍ତ କଥା ବୁଝିହେବ। ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଥିଲେ ଦିଦିଙ୍କ ସ୍କୁଟି ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିବ। ମମତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଧକ୍କା ହୋଇନାହିଁ। ବରଂ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ଗାଡ଼ିକୁ ଧକ୍କା ଦିଆଯାଇଛି। ଯେଉଁ ଦୁଇ ଜଣ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ମିଡିଆକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ମିଛ ମନ୍ତବ୍ୟ। ଆମେ ଦୁଃଖିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଥିଲେ ଦିଦିଙ୍କ ସ୍କୁଟି ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିବ’।

ସେହିପରି ମମତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା କହି ଟିଏମସି ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରିବ ବୋଲି ଏହି ଟିଏମସି ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଏହି ମାମଲାରେ କଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଦଳ ଅପେକ୍ଷା କରିବ ବୋଲି ସୌଗତ ରୟ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ମମତାଙ୍କ ଉପରେ ଯଦି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବ ତାହେଲେ ଏହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ କହିଥିବା ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।