ଚାଷୀଙ୍କ କେସ୍‌ ଲଢ଼ିବାକୁ ଓକିଲ ବାଛିଲେ କେଜ୍ରିୱାଲ, ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଲେ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ବକ୍ଷୋଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଫସିଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁରେ ହୋଇଥିବା କେସ୍‌ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏକାଧିକ ଓକିଲଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ୟାନେଲ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ୟାନେଲ ଚାଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ମାମଲା ଲଢ଼ିବାର ଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ଫାଇଲକୁ ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ ବୋଲି ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି।

କେଜ୍ରିୱାଲ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାବିନେଟ ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ। ଦିଲ୍ଲୀବାସୀ ଐତିହାସିକ ଜନମତ ସହ ଆପ୍‌ ସରକାରଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ବିଜେପିକୁ ହରାଇ ଥିଲେ। ବିଜେପି ଦେଶକୁ ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଆପ୍‌କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୈନିନ୍ଦିନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏପରି ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ। ବିଜେପି ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଉ।”

କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଚୟନ କରିଥିବା ଏକାଧିକ ଓକିଲଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରି ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଚୟନ ହୋଇଥିକା ଗୋଟିଏ ଟିମ୍‌କୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ସିଧାସଳଖ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରିପୋର୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ ଜାଣିଶୁଣି ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାବିନେଟ ଏକାଧିକ ଓକିଲଙ୍କୁ ଚୟନ କରି ଗଠନ ହୋଇଥିବା ପ୍ୟାନେଲକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲା। ଏମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସରକାରୀ ଓକିଲ ଭାବେ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଘଟଣାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକ ଲଢ଼ିବାର ଥିଲା।

ହେଲେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଓକିଲଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ପ୍ୟାନେଲକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍ ୧୧ ଜଣ ଓକିଲଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ୟାନେଲ ଗଠନ କରିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।