ବିଧାୟକ ସୋମନାଥ ଭାରତୀଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଜେଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏମ୍ସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ଷମତାସୀନ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକ ସୋମନାଥ ଭାରତୀଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏମ୍ସର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବାରୁ ୨୦୧୬ରେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ଆଡିସନାଲ ମୁଖ୍ୟ ମେଟ୍ରୋପଲିଟାଣ୍ଟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପାଣ୍ଡେ ବିଧାୟକ ସୋମନାଥଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ସହ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନର କିଛି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ସେ ନିଜର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ବିରୋଧରେ ଉପର କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିବେ।

ସରକାରୀ ଓକିଲ ଦେଇଥିବା ଦସ୍ତାବିଜ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୬ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ ସୋମନାଥ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସହ ଆଉ ୩୦୦ ଲୋକ ଗୋଟିଏ ଜେସିବି ଦ୍ୱାରା ଏମ୍ସର ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ବେଳେ ସୋମନାଥ ଭାରତୀ ଏମ୍ସର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ।

ଏଥିପାଇଁ ଏମ୍ସର ମୁଖ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଆରଏସ୍‌ ରାୱତ ପୁଲିସ୍‌ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ସୋମନାଥଙ୍କ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା ଜଗତ ସୈନି, ଦିଲ୍ଲୀପ ଝା, ସନ୍ଦୀପ ସୋନୁ ଓ ରାକେଶ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।