ପୁଣି ନୂଆ ପିଟିସନ ଫାଇଲ କରିବେ ପାଇଲଟ କ୍ୟାମ୍ପ, କୋର୍ଟ ଦେଲେ ସମୟ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ପାଇଲଟ ଓ ଗେହଲଟ କଳି ଏବେ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ଥାଇ ଗେହଲଟ ସରକାର ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି। ସଚିନ ଓ ତାଙ୍କ ସହ ଥିବା ଅନ୍ୟ ୧୮ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ନୋଟିସ୍‌ କରିଥିଲେ।

ଏହା ବିରୋଧରେ ଆଜି ପାଇଲଟ ଆଣ୍ଡ କୋ ରାଜସ୍ଥାନ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। କୋର୍ଟ ମାମଲାର ଶୁଣାଣିକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିବା ସହ ପୁଣିଥରେ ନୋଟିସ୍‌ ବିରୋଧରେ ସଂଶୋଧିତ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସଚିନ ପାଇଲଟ କ୍ୟାମ୍ପଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟ ପ୍ରଥମେ ଆଜି ଦିନ ୩ଟାରେ ପାଇଲଟ ଆଣ୍ଡ କୋଙ୍କ ଆବେଦର ଶୁଣାଣି କରିବାର ଥିଲା। ହେଲେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମାମଲା ଲଢ଼ୁଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ହରିଶ ସାଲଭେ ଓ ମୁକୁଲ ରୋହତଗୀ ସଂଶୋଧିତ ପିଟିସନ ଦାଖଲ ପାଇଁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ।

ସାଲଭେ କହିଥିଲେ ଯେ ବିଧାୟକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିବା ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ନୋଟିସ୍‌ର ସାମ୍ବିଧାନିକ ବୈଧତାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତାକାଲି ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ବାଚସ୍ପତି କହିଛନ୍ତି। ନଚେତ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯିବାର ଧମକ ମିଳିଛି।

ଏହି ନୋଟିସ ବିରୋଧରେ ବିଧାୟକମାନେ ସଂଶୋଧିତ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ସମୟ ମିଳିବା ଦରକାର। ଏହାପରେ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ପାଇଲଟ କ୍ୟାମ୍ପଙ୍କୁ ସମୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତାକାଲି ସଂଶୋଧିତ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ହାଇକୋର୍ଟର ଡିଭିଜନ ବେଞ୍ଚରେ କରାଯିବ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଏଣିକି ରାଡାର, ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ, ରାଇଫଲ୍ ଭଳି ଯୁଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ଆମଦାନୀ ହେବ ନାହିଁ

୯ ଅଗଷ୍ଟ,ରବିବାର: ରାଗ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ

‘ଆମେ ୟେସ କହିଲୁ’: ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିର୍ବନ୍ଧ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କଲେ ଚହଲ

ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନର ବ୍ଲାକବକ୍ସ ଠାବ, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

୮ ଅଗଷ୍ଟ, ଶନିବାର: ମନ ବିଚଳିତ ରହିବ

୨୦୨୧ରେ ଭାରତରେ ହେବ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ୨୦୨୨ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଳି

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲା ସିବିଆଇ

ଚୀନରୁ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଭୂତାଣୁ: ଗଲାଣି ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୬୦ ସଂକ୍ରମିତ

ଭାରତ ପରେ ଆମେରିକାରେ ବ୍ୟାନ୍‌ ହେଲା ଟିକଟକ, ଟ୍ରମ୍ପ ଦେଲେ ଏମିତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଏବେ ‘କ’ଣ ଭାବିବା’ ନୁହେଁ ‘କିପରି ଭାବିବା’: ମୋଦି

୭ ଅଗଷ୍ଟ, ଶୁକ୍ରବାର: ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ

ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ରିୟା, ରୁଜୁ ହେଲା ମାମଲା