ପୁଣିଥରେ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଡାକିବାକୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ପାଖକୁ ଗଲା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଓ ରାଜ୍ୟପାଳ କଲରାଜ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଜାରି ରହିଛି। ଆଜି ପୁଣିଥରେ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ ରାଜ୍ୟପାଳ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପାଖକୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇଛନ୍ତି। ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନକୁ ଜୁଲାଇ ୩୧ରେ ଡାକିବା ପାଇଁ ସେ ପୁଣିଥରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗେହଲଟ ଦୁଇଥର ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଡାକିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇଥିଲେ ହେଁ ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ୨୧ ଦିନର ନୋଟିସ ପଠାଇ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶ ତା’ ପରେ ଡକା ଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟପାଳ ମିଶ୍ର କହିଥିଲେ। ହେଲେ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ଗେହଲଟ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇ ନୂଆ ଟ୍ୱିଷ୍ଟ ଆଣିଛନ୍ତି।

ଆଜିର କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରିଶ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପଠାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପୁଣିଥରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇଛୁ। ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶ ଡାକିବା ଆମର ଅଧିକାର। ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ କେମିତି ଆୟୋଜନ ହେବ, ତା’ର ଦାୟିତ୍ୱ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କର।

ଆମେ ଜୁଲାଇ ୩୧ ଶୁକ୍ରବାର ହିଁ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶ ଡାକିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଆମକୁ କେତେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ। ଆମେ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇ ସାରିଛୁ। ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ରାଜସ୍ଥାନରେ କାହିଁକି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ? ରାଜସ୍ଥାନ କ୍ୟାବିନେଟ ମଧ୍ୟ ସଂଶୋଧିତ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ସହିତ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଶୁକ୍ରବାର ଏନସିବି ଆଗରେ ହାଜର ହେବେନି ଦୀପିକା

କୃଷି ବିଲକୁ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ, ପଞ୍ଜାବରେ ରେଳ ରୋକ୍

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଯାଚିକା ନେଇ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ବିଭିନ୍ନ ଠିକଣାରେ ରେଡ୍, ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ୍ ସମ୍ପତ୍ତି ଠାବ

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡିନ୍ ଜୋନ୍ସଙ୍କ ପରଲୋକ

ବିବାହକୁ ମାସେ ନ ପୁରୁଣୁ ପୁନମ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ବର୍ତ୍ତିଗଲା ଦୁଇ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାଳକ!

ଲକଡାଉନ୍ ବେଳେ ନଦୀ ପାଣିର ମାନ ସେତେଟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇନି

କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ଚାକିରି ହରାଇଲେଣି

ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ଯାଏ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହେପାଜତକୁ ଗଲେ ଉମର ଖାଲିଦ

ସମନ ପାଇବା ପରେ ଗୋଆ ଛାଡ଼ିଲେ ସାରା