ରିୟା ଫେରାର ନାହାନ୍ତି, ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ସମନ କରିନି: ଓକିଲ

ମୁମ୍ବାଇ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ପୁଣି ଏକ ଟ୍ୱିଷ୍ଟ ଆସିଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଘଟଣାର ପ୍ରମୁଖ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ଚିତ୍ରିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ତାଙ୍କୁ ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ ଡିଜି ଫେରାର ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ଆଜି ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ରିୟା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଫେରାର ହୋଇନାହାନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କୁ ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ସମନ କରି ନାହିଁ।

ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନିସିନ୍ଧେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ରିୟାଙ୍କ ବୟାନ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ୍‌ ରେକର୍ଡ କରି ସାରିଛି। ସେ ପୁଲିସ୍‌କୁ ସବୁ ପ୍ରକାରର ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ବି ଡକା ଯିବ ସେ ହାଜାର ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି। ଏଯାଏ ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ କୌଣସି ନୋଟିସ କିମ୍ବା ସମନ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ମିସିଂ ବୋଲି କହିବା ଠିକ ନୁହେଁ।

ସେହିପରି ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ର ତଦନ୍ତ କରିବାର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ। କାରଣ ଯାହା ବି ଘଟଣା ଘଟିଛି ମୁମ୍ବାଇରେ ହିଁ ଘଟିଛି। ତେଣୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ହିଁ ଏହାର ତଦନ୍ତ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା କେକେ ସିଂହ ପାଟନା ପୁଲିସ୍‌ ନିକଟରେ ଏକ ଏତଲା ଦାଏର କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ରିୟାଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ର ଏକ ଟିମ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚି ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ହେଲେ ରିୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇକୁ ବଦଳି କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କରୋନା ଟିକା ସମ୍ପର୍କରେ ଭଲ ଖବର ଦେଲା ଜନସନ ଆଣ୍ଡ ଜନସନ

ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦର ହ୍ରାସ କଲେ ସରକାର

ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ବଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

୫ ଘଣ୍ଟାର ଜେରା ପରେ ଏନସିବି ଅଫିସରୁ ବାହାରିଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସାରା

କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଅଛି ତ?

ଗିରଫ ହେଲେ ଧର୍ମା ପ୍ରଡକ୍ସନର କ୍ଷୀତିଜ, କରଣ କହିଲେ ଏମିତି…

ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅପମାନ କରିଥିବା କଙ୍ଗନାଙ୍କ ନାଁରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଚାଇନା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ରହଣି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇବ ଆମେରିକା

କ’ଣ ଖାଇବେ, କ’ଣ ନ ଖାଇବେ, ଆଉ କିପରି ଖାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ…

ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ ସ୍ୱର ସମ୍ରାଟ ବାଲସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ

‍‍୫୦ ଲକ୍ଷ ପାଖରେ ଦେଶରେ କରୋନା ସୁସ୍ଥଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୯୩,୪୨୦

ରାମ ମନ୍ଦିର ପରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜମି ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ କୋର୍ଟ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭକ୍ତ