ପୁଣି ଜେରା ହେବେ ରିୟା? ଏବେ ସିବିଆଇର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କ’ଣ ରହିବ ଜାଣନ୍ତୁ

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହୋଇଥିବାରୁ ସିବିଆଇ ଚାହିଁଲେ, ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବ। ଏଥିପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବାଟ ମଧ୍ୟ ପରିଷ୍କାର କରିଛନ୍ତି।

ସିବିଆଇ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏହି ମାମଲାରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରି ସାରିଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ସିବିଆଇରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ(ଏଆଇଟି) ମୁମ୍ବାଇ ଗସ୍ତ କରିବ। ସିବିଆଇ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ୍‌ ଠାରୁ କେସ ଡାଏରୀ, ସମସ୍ତ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ନାଁ ଓ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ବୟାନରେ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବ। ଫରେନସିକ ଓ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଆଣିବ।

ସିବିଆଇ ଟିମ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସେହି ଫ୍ଲାଟକୁ ଯାଇ ଛାନଭିନ କରିବ ଯେଉଁଠାରେ ଜୁନ୍‌ ୧୪ରେ ସେ ଫାଶୀ ଲଗାଇଥିଲେ। ସେହିପରି କ୍ରାଇମ ସିନ୍‌ ଦେଖିବ ଓ ପୂରା ଘଟଣାକୁ ରିକ୍ରିଏଟ କରିବ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବେଳେ ଯେଉଁମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ବୟାନ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରାଯିବ। ଏହାବାଦ୍‌ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୌଭିକ, ବାପା ଇନ୍ଦରଜୀତ ଓ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେରା କରିବ। ଏହାପରେ ସିବିଆଇ କେଉଁମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବ, ତା’ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ।

ସିବିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସିବିଆଇ ଟିମ୍‌ ତା’ର ମୁମ୍ବାଇ ୟୁନିଟ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଛି। ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ ମୁମ୍ବାଇ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ନୂଆ ପଞ୍ଚନାମା ଦାଖଲ ହେବ। ସେହିପରି ପୁଣି ଥରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ କରାଯିବ। ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନୂଆ ସ୍ଥାନ ସିବିଆଇ ଖୋଜୁଛି। କାରଣ ମୁମ୍ବାଇରେ ଥିବା ସିବିଆଇ ଅଫିସରୁ ୨୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବାରୁ ଏହା ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ହୁ’ର ପ୍ରଶଂସା ଓ କଠୋର ଆଇନ

ବଲ୍‌ରେ ଲାଳ ମାରିଦେଲେ ଉଥାପ୍ପା, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ହାଥରସ୍ ଯାଉଛନ୍ତି ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା, ଧାରା ୧୪୪ ଲାଗୁ

୧ ଅକ୍ଟୋବର, ଗୁରୁବାର: ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମତାନ୍ତର ହୋଇପାରେ

୧୭୪ ରନ୍ ଅଟକିଲା କୋଲକାତା, ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ୪୭

ଟସ୍‌ ଜିତିଲା ରାଜସ୍ଥାନ, ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ କୋଲକାତା

ବାବ୍ରୀ ମସଜିଦ ଭଙ୍ଗା ଘଟଣା: କ’ଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ ହୋଇଗଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବାବ୍ରି ରାୟକୁ ନେଇ ଜବାବ ରଖିଲେ ଆଡ଼ଭାନୀ

୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ବୁଧବାର: ରାଗ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ

ଆଇପିଏଲରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ, ହାରିଲା ଦିଲ୍ଲୀ

ଚମକିଲେ ୱିଲିୟମସନ ଓ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୬୨

ଟସ୍‌ ଜିତିଲା ଦିଲ୍ଲୀ, ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଫେରିଲେ ଈଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ୱିଲିୟମସନ