ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଲୋଭରେ ୩ୟ ଥର ପାଇଁ ଏମିତି ବିହ୍ରୋହ କରୁଛନ୍ତି ସଚିନ ପାଇଲଟ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କଂଗ୍ରେସ ଓ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡ଼ୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସଚିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡେରା ପକାଇ ବସିଥିବା ବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଘନଘନ ବୈଠକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ଲୋଭ ରଖିଥିବା ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ଏଭଳି ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ସଚିନ ପାଇଲଟ ୩ଥର ଏମିତି ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କରି ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କୁ ଅଡ଼ୁଆରେ ପକାଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ସଚିନ ଏତେମାତ୍ରାରେ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିବା ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

୧-କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ସଚିନ ପାଇଲଟ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ନପାରନ୍ତି। ହେଲେ ଦଳର ସମର୍ଥନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସେ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ହାସଲ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି।

୨-କଂଗ୍ରେସ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛି ଯେ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହ ମାତ୍ର ୧୨ରୁ ୧୩ ଜଣ ବିଧାୟକ ରହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ସଚିନ ନିଜେ ୩୦ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନିଜ ସହ ରଖିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

୩-ଯଦି ବିଜେପି ଯେମିତି ହେଲେ ବି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କିଣି ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ, ତା’ହେଲେ ଗେହଲଟଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ରହିଛି ବୋଲି ଦଳୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

୪- କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି। ଏପରି କି ସବୁଦିନ ସଚିନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଦ୍ୱାର ଖୋଲା ରହିଥିବା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

୫-ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ କୁହାଯାଉଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସପ୍ତାହକ ତଳେ ସଚିନଙ୍କ ସହ ରୁଦ୍ଧଦ୍ୱାର ବୈଠକ କରିଥିଲେ।

୬-ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ସର୍ତ୍ତ ନାହିଁ।

୭-କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ସଚିନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗେହଲଟ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡ଼କୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଏହି ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଲୀଳାବତି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅର୍ଜୁନ ରାମ ମେଘୱାଲ୍‌ଙ୍କୁ କରୋନା

ଖୋଲିବ ଆଉ ୬୫ଟି ନୂଆ ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟ, ଅନୁମତି ଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ହୋଇପାରିବନି ଗଣେଶ ପୂଜା

ଅଧା ରହିଗଲା ମା’ଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ସରପ୍ରାଇଜ୍‌…

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୫୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ମୁଡ ଅଫ ନେଶନ: କୋଭିଡ ମୁକାବିଲା ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ବିଫଳତା

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୫୨ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌

ମୁଡ ଅଫ ନେଶନ: ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ୧ନଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ନବୀନଙ୍କ ସ୍ଥାନ କେତେ

ଆସନ୍ତାକାଲି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

୨୯ ଦିନ ପରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ

ଗର୍ଭବତୀ ହଟହଟା; ଅଲଟ୍ରା ସାଉଣ୍ଡ ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର ମାଗୁଛନ୍ତି କୋଭିଡ ରିପୋର୍ଟ