ପୁଣି ରାମପାଲଙ୍କୁ ଆଜୀବନ

ହିର୍ସା: ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲ୍‌ ରହିବାକୁ ଦଣ୍ଡ ପାଇଥିବା ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ରାମପାଲଙ୍କୁ ଆଜି ଆଉ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ସମାନ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଛି। ରାମପାଲଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ୧୩ ଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ହିର୍ସାର ଆଡିସନାଲ୍‌ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ୍‌ ଓ ସେସନ୍‌ସ କୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ଡିଆର୍‌ ଚାଲିଆ ରାମପାଲ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ବୋଲି କହିବା ସହ ଏଭଳି ଦଣ୍ଡବିଧାନ କରିଛନ୍ତି।

୨୦୧୪ ନଭେମ୍ବର ୧୯ରେ ହିର୍ସାରେ ଥିବା ରାମପାଲଙ୍କ ଆଶ୍ରମରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଏନେଇ ରାମପାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବରୱାଲା ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ସେହିଦିନ ହିଁ ପୁଲିସ୍‌ ଆଶାରାମଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ତେବେ ରାମପାଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ୍‌ ଆଶ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବା କ୍ଷଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ। ରାମପାଲଙ୍କ ଅନୁଗାମୀ ଓ ପୁଲିସ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ।

ଆଜି ଉକ୍ତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ବିଚାରପତି ଚାଲିଆ ରାମପାଲ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ସହ ୨.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗତକାଲି ରାମପାଲଙ୍କୁ ୨୦୧୪ ନଭେମ୍ବର ୧୮ରେ ୪ ଜଣ ମହିଳା ଓ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅପରାଧରେ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ସହ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ: କୋଭିଡ୍ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା

ଅର୍ଥ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର କେହି ଜଣେ ବି ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେନି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ପିଟିଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌

ବର୍ଷା କଲା ବେହାଲ; ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ପୋଲ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଘର

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଭଦ୍ରକ; ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ୮ ଘର

ଏସ୍‌ବିଆଇ ଖୋଲିଲା ୨ ନୂଆ ଶାଖା ସହ ୨୮ ଡିଷ୍ଟିକ୍ଟ ସେଲ୍ସ ହବ୍

ଖଟିଆରେ ବୁହା ହେଲେ ରୋଗୀ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଗଲା ଜୀବନ

ଉଛୁଳା ନଦୀକୁ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଟ୍ରକ୍‌

‘ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ହେଲା ୪୭ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ’

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟ୍ରାନ୍ସଲେଟରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲା ଓଡ଼ିଆ

କରୋନା କଟକଣା; ମାତ୍ର ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପାଳିତ ହେବ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ

ରାସ୍ତା ଉପରେ ଲହଡ଼ି ମାରୁଛି ୩ ଫୁଟର ପାଣି