ବିଧାନସଭାରେ ଆଗୁଆ ଆସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ

ଜୟପୁର: ସଚିନ ପାଇଲଟ କଂଗ୍ରେସକୁ କମବ୍ୟାକ କରିବା ପରେ ଦଳର ଜୋଶ ପୂରା ହାଇ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଆସ୍ଥା ଭୋଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଛ ଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଏବେ ଏହା ସପକ୍ଷରେ ମତ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଆଡ଼ୁ ଆସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବ ବୋଲି କହିଛି।

ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ସଚିନ ପାଇଲଟ ଓ ଅନ୍ୟ ବିଧାୟକମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବୈଠକରୁ ଏହା ସ୍ପଟ ହୋଇଛି ଯେ ଗେହଲଟଙ୍କ ସହ ମିଶି ପାଇଲଟ ପୁଣିଥରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟପାଳ କଲରାଜ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛି। ଆସନ୍ତାକାଲି ବିଜେପି ଗେହଲଟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବ ବୋଲି କହିଛି। ତେବେ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ଗେହଲଟ ସରକାର ନିଜ ଆଡ଼ୁ ପ୍ରଥମେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ କହିଛନ୍ତି, ଅତୀତରେ କ’ଣ ହୋଇଛି, ସେକଥା ସମସ୍ତେ ଭୁଲି ଯିବା ଦରକାର। ଆମକୁ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତାର ପ୍ରମାଣ ଦେବାର ଅଛି। ପୂର୍ବରୁ ଆମକୁ ଏହି ୧୯ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତାର ପ୍ରମାଣ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଆନ୍ତା। ହେଲେ ଏହା ଏକ ଖୁସିର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହୋଇନଥାଆନ୍ତା।

ଯଦି କୌଣସି ବିଧାୟକଙ୍କର କିଛି ବି ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି, ତା’ହେଲେ ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ସମାଧାନ କରାଯିବ। ଆପଣମାନେ ଚାହିଁଲେ ମୋତେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଭେଟି ସମସ୍ୟାର ଆଲୋଚନା କରିପାରିବେ। ଆସନ୍ତାକାଲି ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ବସିବ। କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ନିଜ ଆଡ଼ୁ ଆସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ଚାକିରି ହରାଇଲେଣି

ଶିବାଙ୍ଗୀ ରାଫେଲର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ପାଇଲଟ

୨୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ଗୁରୁବାର: ଖାଦ୍ୟପେୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ

ମାୟାନଗରୀର ଡ୍ରଗ୍ସ ଜାଲ: ବଲିଉଡ୍ ମସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ହେଲା ସମନ୍

ରାଜ୍ୟସଭା ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ

ରିୟାଙ୍କ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ନେଇ ଆଜି ହେବନି ଶୁଣାଣି

୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ବୁଧବାର: ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ

ଏନଡିଏର ଅର୍ଥ ‘ନୋ ଡାଟା ଏଭେଲେବୁଲ’: ଶଶୀ ଥରୁର

ଟସ୍ ଜିତିଲା ସୁପର୍ କିଙ୍ଗସ୍, ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଅକ୍ଟୋବର ୬ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ରିଆ

ଆନ୍ଦୋଳନରତ ସାଂସଦଙ୍କ ପାଖକୁ ଚା’ ନେଇଗଲେ ହରିବଂଶ, ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

୨୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ମଙ୍ଗଳବାର: ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ