ବିମାନରେ ଚଢ଼ିବା ବେଳେ ଖସିପଡ଼ିଲେ ବାଇଡେନ୍

ୱାଶିଂଟନ: ବିମାନରେ ଚଢ଼ିବା ବେଳେ ଖସିପଡିଲେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ। ଥରେ କି ଦୁଇ ଥର ନୁହେଁ, ତିନି ଥର ଖସିଲେ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଗୋଡ଼। ୱାଶିଂଟନ୍‌ରୁ ଆଟଲାଣ୍ଟା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ବିମାନ ଉପରେ ଚଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

ସେନାବାହିନୀକୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇବା ପରେ ସେ ଆଟଲାଣ୍ଟା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥାନ୍ତେ। ସେ ଆଟଲାଣ୍ଟରେ ଏସିଆ-ଆମେରିକୀୟ ଦେଶର ନେତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥା’ନ୍ତେ। ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିମାନରେ ଚଢ଼ିବା ବେଳେ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଖସି ଯାଇଥିଲା। ଥରେ ଗୋଡ଼ ଖସିବା ପରେ ସେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ପୁଣି ଥରେ ବିମାନର ଶିଡି ଚଢ଼ିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଏଭଳି ତିନି ଥର ଗୋଡ଼ ଖସିବା ପରେ ବାଇଡେନ୍ ବିମାନରେ ଚଢ଼ିଥିଲେ। ତିନି ଥର ଗୋଡ଼ ଖସିବା ପରେ ବି ଏଥିରେ ବିଚଳିତ ନହୋଇ ବିମାନରେ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭବେ ଚଢ଼ିଥିଲେ ବାଇଡେନ୍। ସେଠୁ ପୁଣି ଥରେ ସେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ସେପଟେ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଛି। ୭୮ ବର୍ଷୀୟ ବାଇଡେନ୍‌ ଆମେରିକା ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ବୟସ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି। ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ବିମାନରେ ଚଢ଼ିବା ବେଳେ ବହୁ ଜୋରରେ ପବନ ବୋହୁଥିଲା ତେଣୁ ଚଢ଼ିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।