‘ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ ନେଇ ତଥ୍ୟ ମିଳିନି, ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କୁଆଡ଼େ ଗଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସରେ ପଢ଼ୁଥିବା କାଶ୍ମୀର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ସୋହେଲ ଆଜାଜ? ଏବେବି ସସ୍‌ପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଛି। ବାପା ଅଜାଜ୍ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଆକୁଳ ନିବେଦନ ସତ୍ତ୍ୱେ ପୁଅ ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନାହିଁ। ତେବେ ସୋହେଲଙ୍କ ଘର ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର କୁପଓ୍ୱାଡାରେ ହୋଇଥିବାରୁ ଆତଙ୍କବାସୀଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିଲା। ମାତ୍ର ଏପରି ସନ୍ଦେହକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ୍‌ ଡିଜି। ସୋହେଲଙ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ ନେଇ କୌଣସି ସୁରାକ ମିଳିନଥିବା ଉଭୟ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ ଡିଜି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଡିଜି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି-“ସୋହେଲ ନିଖୋଜ ନେଇ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୮ ତାରିଖରେ ଖଣ୍ଡିଗରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ଟ୍ରକ୍‌ କରିବାରୁ ୯ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଛାଡ଼ି ଥିଲେ ଓ ୧୦ ତାରିଖରେ କୋଲକାତାର ହାୱାଡ଼ାରେ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ତାହା ପରଠାରୁ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ତାଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନାହିଁ। ଏନେଇ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଡିଜିଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛି। ଏବେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ କମିଶନର, ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଓ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ ନେଇ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ।”

ସେହିପରି କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପି ଏସ୍‌ପି ବୈଦ କହିଛନ୍ତି-“ସୋହେଲଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ କୋଲକତାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତା ପରେ ସୋହେଲଙ୍କ ସଂପର୍କରେ କୌଣସି ସୁରାକ ମିଳୁନି। ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଛୁ। ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ସହ ସଂପର୍କ ନେଇ କିଛି ସୁରାକ ମିଳିନି।”