ହୁସିଆର୍! ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଉପରେ ଅଣ୍ଟେ ଗହୀର ଗାଡ଼, ଗଳି ପଡ଼ିବେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗମନାଗମନ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରତି ଗାଁକୁ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ସହ ସଂଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରଚୁର ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ହେଲେ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ଉଦାସୀନତାରୁ ଏହାର ଲାଭ ଲୋକେ ପାଉନାହାଁନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପାଟକୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ଧକଟା ପଞ୍ଚାୟତରୁ। ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ବନ୍ଧକଟାରୁ ଲୁଣାନଦୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥିବା ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ବସା ଯାଇଥିବା ଶଙ୍ଖକୁ ନେଇ ଲୋକେ ନାହିଁ ନଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଲୋକେ ଆହତ ହେଉଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧକଟା ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର ଦୂରବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ‘ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର’ ‘ମୁଁ ବି ରିପୋର୍ଟର।’ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ବେଦପ୍ରସାଦ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ରାସ୍ତାଟି ବନ୍ଧକଟାରୁ ଲୁଣାନଦୀ ଯାଏଁ ଲମ୍ବିଛି। ଏହା ଉପରେ ଆଖପାଖ ମୂଷାଡ଼ିଆ, ବଥରାଇ, ଦରିଆବରାଇ, ତେଲିଆକଣ, ଗୋଧନ, ବାତୁର୍ଙ୍ଗା ଆଦି ଗାଁର ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଏକ ପୋଲ ଥିଲା। ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଶଙ୍ଖ ବସାଯାଇଛି। ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା ଶଙ୍ଖ ବସିବା ପରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନରେ ସୁବିଧା ହେବ ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଯାତାୟତରେ ହଇରାଣ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ହେଲେ କାମ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅପାରଗତା ଓ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉଦାସୀନତାରୁ ଲୋକେ ଏହାର ଶୁଫଳ ପାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛନ୍ତି।

ଶଙ୍ଖ ବସାଯିବା ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ୟାକିଂ କରାଯାଇନାହିଁ। ଫଳରେ ବର୍ଷା ହୋଇ ଶଙ୍ଖ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ମାଟି ଖାଇଯାଇଛି। ଶଙ୍ଖ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଗାଢ଼ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ଗାଢରେ ପଡି ଦୁଇ ଚାରିଜଣ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ମଧ୍ୟ ହୋଇ ସାରିଲେଣି। ହେଲେ ଏହାର ମରାମତି ପ୍ରତି କେହି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନାହାଁନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଦିନେ ସ୍କୁଲରେ ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିଲେ, ଆଜି ଦେଶ ଚଳାଇବେ

ଅମାନିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ନମ୍ୱର

ଟେଲର ଦୋକାନରୁ ଘରେ ଚଳେ, ମୋ ପୁଅ ଆଇଏଏସ ପାଇଛି

କୋଭିଡ୍‌ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ କାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଆଜି ଓଡ଼ିଶାରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ କରୋନା

କେମିତି ଚାହା ପିଇବେ ଆସିଲା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌

୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସତର୍କ କଲେ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୪୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ୫୧ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌

ସଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟର୍ଭ୍ୟୁରେ କଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯାଇଥିଲା?

ଚାକିରି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଦେଲେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ, କିନ୍ତୁ ଭରସା ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି

ବଡ଼ବଡ଼ିଆଙ୍କ ବିଳାସ: ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନୀତି ନାହିଁ, ରାଜକୋଷରୁ ମନଇଚ୍ଛା ଖର୍ଚ୍ଚ