ତେଲ ଉପରୁ ଟିକସ ହ୍ରାସ ପାଇଁ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବିଜେପିର ହାଲ୍ଲାବୋଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କ୍ଷମତାସୀନ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି(ଆପ୍‌)କୁ ଦାୟୀ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ କରିଥିବା ବିଜେପି। ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ତେଲ ଉପରୁ ଟିକସ୍‌ ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରି ଆଜି ବିଜେପିର ଶତାଧିକକର୍ମୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବିଶାଳ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅତ୍ୟଧିକ ଭ୍ୟାଟ ଲଗାଇଥିବାରୁ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ବିଜେପି ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ତୈଳଦରକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମୁହଁ ଖୋଲିବା ସହ ଅଣ ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଭ୍ୟାଟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଯୋଗୁ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ହେଉଥିବା ସେ ପରୋକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିଲେ। ମୋଦି ତୈଳ ଦର ଅଧିକ ରହିଥିବା କିଛି ରାଜ୍ୟଙ୍କ ନାଁ ନେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଦିଲ୍ଲୀର ନାଁ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ବିଜେପିର କର୍ମୀମାନେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ସେମାନେ ବ୍ୟାରିକେଡ ଭାଙ୍ଗି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ୍‌ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଆଦେଶ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି, “ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଭ୍ୟାଟ ହ୍ରାସ କରିପାରୁଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର କାହିଁକି କରିପାରିବେ ନାହିଁ? ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ କାହିଁକି କେଜ୍ରିୱାଲ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନାହାନ୍ତି?”
ଏଥିସହ ଶ୍ରୀ ଗୁପ୍ତା ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଶତାଧିକ ବିଜେପି କର୍ମୀ ବ୍ୟାରିକେଡ ଭାଙ୍ଗି ଆଗକୁ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।