ଆଇପିଏଲ ୮: ଆଜି ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଭେଟିବ ପଞ୍ଜାବ

ଅହମଦାବାଦ: ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୋୟାଲ୍ସ ଓ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ। ଏଥିରେ ରାଜସ୍ଥାନର ପଲା ଭାରି ରହିବ। ଏଯାବତ ରାଜସ୍ଥାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସବୁଗୁଡ଼ିକୁ ଜିତି ନେଇଛି ଓ ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି। ଦଳ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି ଓ ଜିତିଛି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ। ତେଣୁ ଦଳ ଆଜି ଜିତିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ସଂଘର୍ଷ କରିବ।

ରାଜସ୍ଥାନ ରୋୟାଲ୍ସ ଜିତିଥିବା ୫ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୪ଟିରେ ରନ୍ ଚେସ୍ କରି ଜିତିଛି । ଦଳ ଶେଷ ମ୍ୟାଚଟି ଖେଳିଥିଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ବିରୁଦ୍ଧରେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ୧୫୬ ରନ୍ କରିଥିଲା। ତେବେ ରାଜସ୍ଥାନର କେବଳ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଓ ସେନ୍ ୱାଟସନ୍ ମିଶି ୯୭ଟି ବଲରୁ ୧୪୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଅତି ସହଜରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଚଳିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ପରାଜୟବରଣ କରିଥିଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍।

ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏକାଦଶ । କାରଣ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୫୭.୭୫ ହାରରେ ସେ ୨୩୧ ରନ୍ କରି ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ବୋଲିଂ ଭଲ ରହିଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଦଳ ପଛେଇ ଯାଇଛି। ଦଳର ଓପନର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ଓ ମୂରଲୀ ବିଜୟୀ କମାଲ ଦେଖାଇ ପାରିନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ଆଜି ଦଳର ବୋଲରମାନେ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଓ ୱାଟ ସେନଙ୍କୁ ରୋକିବା ସହିତ ଏହାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।