ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ

ବ୍ରିସବେନ୍: ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ବ୍ରିସବେନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତୀୟ ସମୟ ସକାଳ ୮ଟା୫୦ରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୫ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ଶୃଙ୍ଗଳାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆସନ୍ତାକାଲି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଛି। କାରଣ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟାନ୍ତରରେ ଭଲ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ପରିଣାମ ସଦୃଶ ଦଳକୁ ହାର ଦେଖିବାକୁ ପଡିଲା। ୪ଜଣ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲରଙ୍କୁ ନେଇ ଦଳ ଆସନ୍ତାକାଲି ମ୍ୟାଚରେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲେଇବ। ଦଳ ଆସନ୍ତାକାଲି ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ବରିନ୍ଦର ଶ୍ରାନ୍ ଓ ୟମେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଲୟକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଦଳ ପ୍ରୟାସ କରିବ। ଏହାସହ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ଅପରାଜିତ ୧୭୧ ରନ କରିଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ୯୧ରନ କରିଥିବା ବିରାଟ କୋହଲି, ୨ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍, ଏମଏସ ଧୋନି, ଶିଖର ଧୱାନ୍, ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଓ ଗୁରୁକ୍ରୀତ ସିଂହ ପ୍ରମୁଖ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳିବା ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ଜିତିଥିବାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମନୋବଳ ଦୃଢ ରହିଛି। ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମିଚେଲ ମାର୍ସଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇଛି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ଭାରତ ଆଗରେ ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ। ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରୀତ କରିଛି। ଦଳ ୭ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନେଇ ପଡିଆ ଓହ୍ଲେଇବା ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆଇପିଏଲରରୁ ହଟିଲା ଚାଇନିଜ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋ

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ କାର୍‌ କିଣିଲେ ରୋନାଲ୍ଡୋ, ଦାମ ଶୁଣିଲେ ହୋସ ଉଡ଼ିଯିବ

ପ୍ରତିଶୁଭେଚ୍ଛାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ଏମିତି ଲେଖିଲେ ମୋଦି

ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ହେଲା ଦରମା ଦେଇନି ବିସିସିଆଇ

ଆଇପିଏଲର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ପୋନସର ‘ଭିଭୋ’କୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିସିସିଆଇ

ବାପା ହେଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଶେୟାର କଲେ ପୁଅର ଫଟୋ

ବ୍ରଡଙ୍କୁ ୧୦ ୱିକେଟ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଜିତିଲା ଐତିହାସିକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌

ସିରିଜ୍‌ କବଜା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ: ଟାର୍ଗେଟ ୩୯୯, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ୧୦/୨

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଟେଷ୍ଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଲଢ଼ିଲେ ପୋପ୍‌ ଓ ବଟଲର

କରୋନା ମଧ୍ୟରେ ଜମିବ ଆଇପିଏଲ

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ରୁ ଆଇପିଏଲ! ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ହେବ ଓ କେବେ ସରିବ

କଟକର ଅଭିମନ୍ୟୁଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମହମ୍ମଦ କୈଫ୍