ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଗ୍: ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୱିଜାର୍ଡସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଗକୁ ମାତ୍ର ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବାକି ରହିଛି। ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ତାରିଖରେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ଘରୋଇ କଳିଙ୍ଗ ଲାନସର୍ସ ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୱିଜାର୍ଡସ। କଳିଙ୍ଗ ଲାନସର୍ସକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ୟୁପି ଟିମ୍। ଏଥିପାଇଁ ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ୱରେ ପହଞ୍ଚି ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ ଚଳାଇଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପାଣିପାଗ ସହ ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଦିନକୁ ଦୁଇଟି ସେସନରେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରୁଛି ପୂରା ଟିମ୍। ଡିଫେଣ୍ଡର ଭି.ଆର୍.ରଘୁନାଥ୍ ୟୁପି ଟିମର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଦଳରେ ଗୋଲକିପର ଶ୍ରୀଜେସଙ୍କ ସହ ରମଣଦୀପ ସିଂ, ଆକାଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ପୁଣି ପେନାଲଟି କର୍ଣ୍ଣର ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଗୋଞ୍ଜାଲୋ ପେଲେ ଓ ତୋବିଆସ୍ ହୌକଙ୍କ ଭଳି ଷ୍ଟାର୍ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଦଳକୁ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଛି।

ୟୁପି ଟିମର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି ନେଦରଲାଣ୍ଡର ରୋଜର୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଜେଣ୍ଟ୍। କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ କଳିଙ୍ଗ ଲାନସର୍ସକୁ ହରାଇ ସିଜିନ ଭଲରେ ଆରମ୍ଭ କରିବା ନେଇ ସେ ଗେମ୍ ପ୍ଲାନ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଦୁଇଟି ସିଜିନରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୱିଜାର୍ଡସ ଓ କଳିଙ୍ଗ ଲାନସର୍ସ ଚାରି ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଉ ସବୁ ଥର ବାଜି ମାରିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୱିଜାର୍ଡସ। ତେଣୁ ଦଳର ମନୋବଳ ଦୃଢ଼ ରହିଛି। ଦଳ କଳିଙ୍ଗ ଲାନସର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ଧାରା ଅବ୍ୟାହତ ରଖିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି।