ଓଡ଼ିଶା-ଦିଲ୍ଲୀ ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୋହାଲିର ପଞ୍ଜାବ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ଓଡ଼ିଶା-ଦିଲ୍ଲୀ ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୩୭ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ୮ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୭୪ ରନ୍‌ କରିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୮ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୪୯୫ ରନ୍‌ କରି ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।

ପ୍ରଥମ ଇଂନିସ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ୩ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ୧ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଛି।

ଗତକାଲିର ଅସମାପ୍ତ ପାଳି ୧୦୯/୪ରୁ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଗତକାଲି ୫୨ ରନ୍‌ରେ ଅପରାଜିତ ଥିବା ଅଧିନାୟକ ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାର ଆଜି ମାତ୍ର ୪ ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୯ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୫୬ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ସେହିପରି ୭ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ଥିବା ଅନ୍ୟତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ୧୧ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୮୮ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଭଲ ସହଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ସୌରଭ ରାୱତ। ସୌରଭ ୮ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୫୫ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ବିପ୍ଳବ ଏବଂ ସୌରଭଙ୍କ ଭାଗୀଦାରୀ ଯୋଗୁଁ ଓଡ଼ିଶା ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଡ୍ର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରଞ୍ଜିତ ସିଂହ ୨, ଏ. ଷଢ଼ଙ୍ଗୀ ୧୮, ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ୨ ଏବଂ ଦୀପକ ବେହେରା ୧୫ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ବସନ୍ତ ମହାନ୍ତି (୫) ଏବହ ଧୀରଜ ସିଂହ (୧) ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ।

ଦିଲ୍ଲୀ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।