୬ଦଫା ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲା ରାଜ୍ୟ ହାବିଲଦାର ଓ ସିପାହୀ ମହାସଂଘ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ହାବିଲଦାର ଓ ସିପାହୀ ମହାସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି। ଆଜି ସଂଘର ସଦସ୍ୟମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ଡ୍ୟୁଟି କରୁଛନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖକୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ମହାସଂଘ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଗ୍ରେଡ ପେ’ ବୃଦ୍ଧି, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଢାଞ୍ଚାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ, ଚତୁର୍ଥ ଗ୍ରେଡ୍ କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତି ଓ ଠିକା ନିଯୁକ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ଆଦି ୬ ଦଫା ଦାବିରେ ମହାସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛି।  ଓଏସ୍‌ଏପି, କନଷ୍ଟେବଲ, ସିପାହୀ ଏବଂ ହାବିଲଦାର ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦୁଝର ହାବିଲଦାର କନଷ୍ଟେବଲ ଶାଖା ସଂଘର ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି,“୨୦୧୫ ମସିହାରୁ ରାଜ୍ୟ ହାବିଲଦାର ଓ ସିପାହୀ ମହାସଂଘ ୬ ଦଫା ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ ନ କରିବାରୁ ଆଜି ମହାସଂଘର ଡାକରା ଅନୁସାରେ ଆମେ କଳାବ୍ୟାଜ ପରିଧାନ କରିଛୁ। କଳାବ୍ୟାଜ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ସରକାର ପ୍ରତି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ମନୋଭାବ ପ୍ରକାଶ କରୁଛୁ। ଯଥାଶୀଘ୍ର ଆମକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉ।”

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।