ବଣାଇ: ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଜୁଏଲଙ୍କ ଦାବି

ବଣାଇ: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ବିଜେଡ଼ି ନେତା ତଥା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଦଶରଥ ଓରାମଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତଚିହ୍ନ ରହିଛି । ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ପଠାଇଛି । ଏହାସହ ଦଶରଥଙ୍କ ବାଇକକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ । ତେବେ କିଏ କାହିଁକି ଦଶରଥଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ତାହାର ତଦନ୍ତ ପୋଲିସ ଚଲାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଆଜି ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକ  ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ୍ ଦଶରଥଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତା ବି ଦଶରଥଙ୍କ ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ବଣାଇ ଥାନା ବାବୁ ନୂଆଗାଁରେ ଆୟୋଜିତ ରାବଣପୋଡ଼ି ଉତ୍ସବରେ ଦଶରଥ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବ ସରିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ବାକରେ ଏକା ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଦେଓଗାଁ ନିକଟରେ ଅଟକାଇ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ଦଶରଥ ଅବିବାହିତ ଥିଲେ।