୩୧ ଡିସେମ୍ବର, ଗୁରୁବାର: ବର୍ଷର ଶେଷ ଦିନଟି କେମିତି କଟିପାରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ମେଷଆତ୍ମବଳରେ ବଳିୟାନ ହୋଇ ସଫଳତାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଁଞ୍ଚିବେ। ନୀତି, ନିୟମ ଓ ନିଷ୍ଠାର ସହ ପ୍ରତିଟି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିବେ। ଅର୍ଥ ସୁଖ ସହ ପାରିବାରିକ ସୁଖରେ ସୁଖି ହୋଇ ଜୀବନକୁ ଆଗେଇ ନେବେ।

ପ୍ରତିକାର- ମଥାରେ ହଳଦୀ ଟିକା ଲଗାନ୍ତୁ

ବୃଷ: ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରିବାର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ପରିବାରକୁ ଭରପୁର ସ୍ନେହ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଉତ୍ତମ କଥା, ଉତ୍ତମ ଖାଦ୍ୟ ଓ ବ୍ୟବହାର ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟାକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରିବ।

ପ୍ରତିକାର- ସାତ୍ତ୍ୱିକ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ

ମିଥୁନ: ସାଜସଜ୍ଜା ଓ ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଉପରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ। ବନ୍ଧୁ ପରିଜନ ଓ ସମାଜରୁ ଆଦର ଓ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ। ଉପଯୁକ୍ତ ବିଚାର କରି ଶାନ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ।

ପ୍ରତିକାର- ମାଆଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ

କର୍କଟ: ପରୋପକାର ଓ ଆଧ୍ୟାତ୍ମ୍ୟ ଚେତନା ମନକୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରଖିବ। ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟୟ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ। ନିଜ କାମକୁ ଅବହେଳା କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଦେବେ। ଯାନବାହାନରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଜରୁରୀ।

ପ୍ରତିକାର- ଦେବାଳୟରେ ଦାନ କରନ୍ତୁ

ସିଂହ: ଯାହା ଚାହିଁବେ ତାହା ପାଇବେ। ଧନ, ମାନ, ସମ୍ମାନ ଓ ପ୍ରାଚୁର୍ଯ୍ୟ ଭରା ଜୀବନ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବ। ସନ୍ତାନ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ ଏବଂ ନିଜ ଲୋକମାନଙ୍କ ସାନିଧ୍ୟ ପାଇ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ ।

ପ୍ରତିକାର- ହଳଦୀ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ଧାରଣ କରନ୍ତୁ

କନ୍ୟା: ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉଚ୍ଚ ସୋପାନରେ ପହଁଚିବାରେ ବନ୍ଧୁ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଉପରିସ୍ଥଙ୍କର ପ୍ରୀତିଭାଜନ ହେବେ। ଦେଶ ପ୍ରେମରେ ମନବଳାଇବେ ଏବଂ ଅର୍ଥ ସହ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ।

ପ୍ରତିକାର- ମାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ

ତୁଳା: ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରିବେ ହେଲେ ଅନ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଦୋଷ ଖୋଜିବେ। ଦୟା, କ୍ଷମା ଓ ଉଦାରତା ଗୁଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବ।

ପ୍ରତିକାର- ସାନଭାଇଙ୍କୁ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତୁ

ବିଛା: ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ରହିବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରତି ରୁଚି ବଢିବ। ଯୋଜନା ଗୁଡିକ ଠିକ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇ ନ ପାରିବାରୁ ମନ ବିଚଳିତ ରହିବ।

ପ୍ରତିକାର- ଖାଲି ପେଟରେ ହଳଦୀ ଖା’ନ୍ତୁ

ଧନୁ: ଗବେଷଣାରତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ନିଜକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଏବଂ ବୁଝିବେ ମଧ୍ୟ। ବାଣିଜ୍ୟ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବା ସହ ଉତ୍ତମ ଖାଦ୍ୟ ମିଳିବ।

ପ୍ରତିକାର- ଦୁର୍ଗା ସହସ୍ର ନାମ ପାଠ କରନ୍ତୁ

ମକର: ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଇ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବେ। ସାମାଜିକ ପରାକ୍ରମ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବୁଦ୍ଧି, ବିଦ୍ୟା ଖଟାଇ ଶତୃମାନଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ପ୍ରତିକାର- ସାନଙ୍କୁ ଆପ୍ୟାୟିତ କରନ୍ତୁ

କୁମ୍ଭ: ଅର୍ଥ ସମ୍ପର୍କିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡିକରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ବିଦ୍ୟା ଅଧ୍ୟୟନ, ଅଧ୍ୟାପନା କାମରେ ପରିପକ୍ୱତାର ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ହସଖୁସିରେ ରହିବା ସହ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରାଇବେ।

ପ୍ରତିକାର- ବିଷ୍ଣୁ ଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ

ମୀନ: ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦାରତା ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ପରିପକ୍ୱ ଜ୍ଞାନର ପରିଚୟ ଦେଇ ସମାଜରୁ ଆଦର ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ଯାତ୍ରା, ବନ୍ଧୁ ମିଳନରୁ ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।