୨୧ନଭେମ୍ବର,ଶନିବାର: ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ

ମେଷ: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାରେ ଅବହେଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ବନ୍ଧୁତାର ଛଳନାରେ ଶତୃମାନେ ପାଖେ ପାଖେ ରହି ସମସ୍ୟାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଇବେ। କଥା ଦେଇଥିବା ଲୋକମାନେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଦେଖାଦେବେ ନାହିଁ।

ବୃଷ: ମଧୁର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ। ପରିବାରରେ ଖୁସିର ମାହୋଲ ରହିବ। ଖେଳ କସରତରେ ସମୟ କାଟିକେ।

ମିଥୁନ: ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇବେ। ବିଦ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧି ଓ ବାକ୍ ଚାତୁରୀ ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ସମ୍ପାଦନ କରିବେ। କଳା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ମନୋରଞ୍ଜନରୁ ମନ ଖୁସି ରହିବ।

କର୍କଟ: ସମାଜରେ ପରାକ୍ରମ ବୃଦ୍ଧିହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବା ପର ଉପକାରରେ ସମୟ ଦାନ କରିବେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ ସେମାନେ ଓଲଟା ବୁଝି ପାରନ୍ତି।

ସିଂହ: ଆର୍ଥିକ ଦିଗଟି ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ହେବ। ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଗବେଷଣା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମିଳିଥିବାଗଭୀର ତତ୍ତ୍ୱକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରି ଖୁସି ପାଇବେ। ମିଠା ଖାଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତିକାମରେ ଆଗେଇ ଚାଲିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସମାଜରେ ମାନସମ୍ମାନ ବଢ଼ିବ।

ତୁଳା: ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମୟ କାଟିବେ। ପରୋପକାରରେ ସମୟ ଓ ଶ୍ରମଦାନ କରିବେ, ଯାହା ଶତୃମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ।
ପରିଶ୍ରମର ପୂର୍ଣ୍ଣଫଳ ପାଇବାରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ। ନୀତିନିୟମ ଭିତରେ ଜୀବନ ବିତାଇବେ।

ବିଛା: ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ବୌଦ୍ଧିକ ଶକ୍ତି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଚକିତ କରିବ। ଶାସ୍ତ୍ର, ପୁରାଣ ଓ ଇତିହାସ ଆଲୋଚନାରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ।

ଧନୁ: ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କାମ ଗୁଡିକ କରାଇ ନେବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିବେ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବିଦ୍ୟା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ। ଦେଶ ପ୍ରେମ ବୃଦ୍ଧି ହେବାସହ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ମନ୍ଦ ହେବ ନାହିଁ।

ମକର: ପ୍ରତିକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ। ବିଚାର, ବିବେକ ଓ ଉଦାରତାରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବେ। ସାଧୁ଼ସନ୍ଥଙ୍କ ସାନିଧ୍ୟ ଲାଭ କରିବା ସହ ଶତୃମାନଙ୍କୁ ପରାଜିତ କରିବେ।

କୁମ୍ଭ: ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ କଥାକୁ ଅନ୍ୟମାନେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ବୁଝି ପାରିବେ ନାହିଁ। ନୂଆ ବସ୍ତ୍ର ଓ ଆଭୂଷଣ ଆଦି କିଣିପାରନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଠିକ୍ ରହିବ।

ମୀନ: ବିଳାସବ୍ୟସନରେ ଦିନଟି କଟିବ। ଘରକୁ ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି। କମ୍ ପରିଶ୍ରମରେ ଅଧିକ ଲାଭ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।