ବଜାରକୁ ଆସିଲା Moto E30

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଜାରକୁ ଆସିଲା ମୋଟୋରୋଲାର ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍‌। ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି Moto E30। ଡିଜାଇନ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନୂତନ Moto E30 ମୋଟୋ E40 ସହିତ ସମାନ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ସ୍ପେସିଫିକେଶନରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ନିକଟରେ Moto E40 ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା।

Moto E30 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ରିପଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ସହିତ 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଏବଂ ଏକ ହୋଲ୍-ପଞ୍ଚ ଡିସ୍‌ପ୍ଲେ ଡିଜାଇନ୍ ଦେଇଛି। ମୋଟୋ E40 ଏବଂ E30 ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହେଉଛି, ଏହି ନୂଆ ଫୋନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ଡ ଡାଉନ୍‌ ଭର୍ସନ ‘ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗୋ’ରେ ଚାଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ୟୁରୋପୀୟ ବଜାରରେ ଏହି ନୂଆ ଫୋନ୍‌ ମୋଟୋ E30କୁ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହାକୁ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରିବା ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ କମ୍ପାନୀ।

କ’ଣ ରହିଛି ସ୍ପେସିଫିକେଶନ୍‌?

Moto E30 ଡୁଆଲ୍‌ ସିପ୍‌ ସପୋର୍ଟ ସହ ବଜାରକୁ ଆସିଛି। ଏହା ଆଉଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦ ବକ୍ସ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ-୧୧(ଗୋ ଏଡିଶନ୍‌)ରେ ଚାଲେ। ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ରେ ୬.୫ ଇଞ୍ଚର ଏଚ୍‌ଡି ପ୍ଳସ୍‌ ମ୍ୟାକ୍ସ ଭିଜନ ଆଇପିଏସ୍‌ ଡିସ୍ପ୍ଲେ ରହିଛି, ଯାହାର ସ୍କ୍ରିନ ରିର୍ଜଲ୍ୟୁଶନ 720×1,600 ପିକ୍ସଲ

ଯେତିକି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ଅଛି, ମୋଟୋ E30 ଡୁଆଲ୍ ସିମ୍ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 11 (ଗୋ ଏଡିସନ୍) ଅଫ୍ ଦି ବକ୍ସରେ ଚାଲିଥାଏ | ସ୍ମାର୍ଟଫୋନଟି ଏକ ସ୍କ୍ରିନ ରେଜୋଲ୍ୟୁସନ ସହିତ 720 × 1,600 ମୋଟୋ E30 ଏକ ଅକ୍ଟା-କୋର ୟୁନିସ୍କୋ T700 SoC ପ୍ରୋସେସା ଦ୍ୱାରା 2GB RAM ଏବଂ 32GB ଇଣ୍ଟରନାଲ ଷ୍ଟୋରେଜ ସହିତ ଯୋଡି ଯାଇଛି। ମାଇକ୍ରୋ SD କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଏହାର ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସ୍ପେସ୍ 1TB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଇପାରିବେ।

କ୍ୟାମେରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଟ୍ରିପଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ 48 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ ସେନସର, 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ଡେପ୍ଥ ସେନସର ଏବଂ 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାଇକ୍ରୋ ସୁଟର ଦିଆଯାଇଛି। ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଫ୍ରଣ୍ଟରେ 8 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ସେଲଫି କ୍ୟାମେରା ଅଛି।

ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ 10W ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ସହ 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ରହିଛି। ଥରେ ଚାର୍ଜ କଲେ ଏହି ଫୋନ୍‌ର ୪୦ ଘଣ୍ଟା ଯାଏ ବ୍ୟାଟେରୀ ରୁହେ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି। ଏହି ଫୋନ୍‌ IPS52 ପ୍ରମାଣିତ ବିଲ୍ଡ ସହ ଆସେ, ଯାହା ଧୂଳି ଏବଂ ପାଣି

ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଏକ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହେଉଛି ଏହା IP52- ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ବିଲ୍ଡ ସହିତ ଆସିଥାଏ, ଯାହା ଏହାକୁ ଧୂଳି ଏବଂ ପାଣିଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖେ। ବ୍ରିଟେନରେ ମୋଟୋ E30 ମୂଲ୍ୟ 2GB RAM ଏବଂ 32GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ମଡେଲ ପାଇଁ GBP 99.99 (ପାଖାପାଖି ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା) ରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।