ଲଞ୍ଚ୍‌ ହେଲା Xiaomiର ପ୍ରଥମ ଅନ୍‌-ଡିସ୍‌ପ୍ଲେ ଫିଙ୍ଗର୍‌ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ସେନ୍‌ସର୍‌ ଫୋନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର୍‌): ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍ ନିର୍ମାଣକାରୀ କମ୍ପାନୀ Xiaomi ତା’ର Mi 8 Youth Edition ଓ Mi 8 ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ଫିଙ୍ଗର୍‌ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ଏଡିସନ୍‌କୁ ଚୀନ୍‌ରେ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି। ତେବେ ଭାରତରେ ଏହାର ଲଞ୍ଚ୍‌ ନେଇ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ। Xiaomi Mi 8 Youth Edition, Mi 8 ମଡେଲ୍‌ର ଡାଉନଗ୍ରେଡ୍‌ ଭର୍ସନ୍ ଓ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ Mi 8 ମୂଲ୍ୟର ଅଧା। ଏହି ଦୁଇଟିଯାକ ମଡେଲ୍‌ରେ ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ଫିଙ୍ଗର୍‌ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ଫିଚର୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ Mi8ରେ ପ୍ରେସର୍‌ ସେନ୍ସିଟିଭ୍ ଅନ୍‌-ଡିସପ୍ଲେ ଫିଙ୍ଗର୍‌ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ଦାମ୍‌ କହିଲେ, Xiaomi Mi 8 Youth Editionର 4GBରାମ୍‌ ଓ 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୧୪ହଜାର ୮୦୦ ଟଙ୍କା, 6GB ରାମ୍‌ ଓ 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୧୮ହଜାର ଟଙ୍କା ସେହିପରି ଟପ୍‌  6GB ରାମ୍‌ ଓ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୧ ହଜାର ୨୦୦ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି।

ସେହିଭଳି Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Editionର ଦାମ୍‌ କଥା କହିଲେ, ଏହାର 6GB ରାମ୍ ଓ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୩୩ହଜାର ୮୦୦ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ 8GB ରାମ୍ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୩୮ ହଜାର ୨୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ସ୍ପେସିଫିକେଶନ୍‌:

ଡୁଆଲ୍‌ ସିମ୍‌ ସପୋର୍ଟ ଯୁକ୍ତ Xiaomi Mi 8 youth ଏଡିସନ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ବେସ୍ଡ MIUIରେ ଚାଲେ। ଏଥିରେ ୬.୨୬ଇଞ୍ଚର LCD ପ୍ୟାନେଲ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ କ୍ୱାଲ୍‌କମ୍‌ ସ୍ନାପ୍‌ ଡ୍ରାଗନ୍‌ ୬୬୦ AIE ପ୍ରୋସେସର୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ଫଟୋଗ୍ରାଫି କଥା କହିଲେ, Mi 8 Youth Editionରେ ଡୁଆଲ୍‌ ରିୟର୍‌ କ୍ୟାମେରା ସେଟ୍‌ଅପ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ୧୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ୫ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର କ୍ୟାମେରା ରହିଛି। ସେହିଭଳି ସେଲ୍‌ଫି ପାଇଁ ଏଥିରେ AI ଫିଚର୍ ସହ ୨୪ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୩,୩୫୦mAhର ବ୍ୟାଟେରୀ ରହିଛି। ଏଥିରେ କ୍ୱାଲ୍‌କମ୍‌ କ୍ୱିକ୍‌ ଚାର୍ଜ ୩.୦ର ସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାର ଫ୍ରଣ୍ଟ୍‌ କ୍ୟାମେରାରେ ଫେସ୍‌ ଅନ୍‌ ଲକ୍‌ ଫିଚର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

 ସେହିଭଳି Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Editionରେ ଅନ୍‌ ଡିସ୍‌ପ୍ଲେ ଫିଙ୍ଗର୍‌ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ସେନ୍‌ସର୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍ନାପ୍‌ ଡ୍ରାଗନ୍‌ ୮୪୫ ପ୍ରୋସେସର୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପାଇଁ ଏଥିରେ ୧୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର ଡୁଆଲ୍‌ କ୍ୟାମେରା ରହିଛି। ସେଲ୍‌ଫି ପାଇଁ ଏଥିରେ 3D ବ୍ୟୁଟି ଓ AI ପୋଟ୍ରେଟ୍ ମୋଡ୍‌ ସହ ୨୦ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଚାଇନାର ଦାବି, କୁକୁଡାରେ ରହିଛି କରୋନା ଭାଇରସ!

ମହଙ୍ଗା ହେଉଛି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ଦାମ, ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ହାର ୬.୯୩ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି

ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ: ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଅଟକିଲା ଖେଳ, ପାକିସ୍ତାନ ୮୫/୨

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ଅଜୟ ଦାସଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ

କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବ ବିଜେପି

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ, ଏଫଆଇଆରରେ ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର କରିବାକୁ ୪୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଛୁଆକୁ ବିକିଲା ମା’

ଏଚ୍-୧ବି ଭିସା ବ୍ୟାନ ନିୟମରେ କୋହଳ କଲା ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନ

ପିପିଇ କିଟ ପିନ୍ଧି କୋଭିଡ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଜଣେ ଲୋକଙ୍କୁ ବାଇକରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଲେ ଟିଏମସି ନେତା

ଆଖିକୁ ଦିଶେନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ୟୁପିଏସସି ପରୀକ୍ଷାରେ ବାଜିମାତ କଲେ ଏହି ଯୁବତୀ

ମହନ୍ତ ନିତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କୁ କରୋନା, ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଷ୍ଟେଜ ଶେୟାର କରିଥିଲେ

‘ସଡ଼କ-୨’କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଡିସ୍‌ଲାଇକ୍‌