ଲଞ୍ଚ ହେଲା ରେଡ୍‌ମି ୮

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ରେଡ୍‌ମି ୮ ଲଞ୍ଚ୍ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ରେଡ୍‌ମି ୭ର ଅପଗ୍ରେଡ୍‌ ଭର୍ସନ୍‌। ଏହାର ଦାମ୍‌ ୭,୯୯୯ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି।  ୩ ଜିବି ରାମ୍ ଓ ୩୨ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଫୋନ୍‌ର ଦାମ୍ ୭,୯୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ତେବେ ୪ ଜିବି ଓ ୬୪ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ରେଡ୍‌ମି ୮ ର ମୂଲ୍ୟ ୮,୯୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଲଞ୍ଚ୍ ଅଫର୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ୪ ଜିବି ରାମ୍ ଓ ୬୪ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌ର ଫୋନ୍‌କୁ ୭,୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଦିଆଯିବ। ଶାଓମି ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ମନୁ କୁମାର ଜୈନ୍ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ୩ ଜିବି ରାମ୍‌ର ରେଡ୍‌ମି ୮ ଅର୍ଡର କରିଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ୪ ଜିବି ରାମ୍‌ର ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ ଦିଆଯିବ।

ରେଡ୍‌ମି ୮ରେ ରହିଛି ଏହି ସବୁ ଫିଚର-

୬.୨୨ଇଞ୍ଚର ଏଚ୍‌ଡି ପ୍ଲସ୍ ଡଟ୍ ନୋଚ୍‌ ଡିସ୍‌ପ୍ଲେ।

ଏଥିରେ ଡୁଆଲ ରିଅର କ୍ୟାମେରା ରହିଛି। ଏହାର ପ୍ରମୁଖ କ୍ୟାମେରାଟି ୧୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର। ଏଥିରେ ଏଫ୍‌/୧.୮ ଲେନ୍ସ ରହିଛି।

ଏହାର ସମ୍ମୁଖରେ ୮ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର କ୍ୟାମେରା ରହିଛି।

୫,୦୦୦ଏମ୍‌ଏଏଚ୍‌ର ବ୍ୟାଟେରୀ

ଫୋନ୍‌ର ପଛପଟ ଭାଗରେ ଔରା ମିରର୍ ଡିଜାଇନ୍ ରହିଛି।

– ଏହି ଫୋନ୍‌ ବ୍ଲାକ୍‌, ରୁବି ରେଡ୍‌, ସେଫାୟର ବ୍ଲୁ ଓ ଏମରାଲ୍ଡ ଗ୍ରୀନ୍‌ ରଙ୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ।

ପାଣି ଛିଟାରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ପି୨ଆଇ କୋଟିଂ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଫୋନ୍‌ର ବିକ୍ରି ଅକ୍ଟୋବର ୧୨ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏମ୍‌ଆଇ ଡଟ୍‌ କମ୍‌, ଏମ୍‌ ଆଇ ଷ୍ଟୋର୍‌ ଏବଂ ଫ୍ଲିପ୍‌କାର୍ଟରେ ଏହାର ବିକ୍ରି ହେବ।