ନୂଆବର୍ଷରୁ ଜିଓର ନୂଆ ଅଫର୍, ଘାଇଲା ହେବେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୂଆବର୍ଷରେ ଅଫର ଘୋଷଣା କଲା ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ। ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶସ୍ତା ଡାଟା ପ୍ୟାକ ଏବଂ କଲିଂ ପ୍ୟାକ୍ ଯୋଗାଉଥିବା ଜିଓର ଏହି ​​ନୂଆ ବର୍ଷ ଅଫର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ କମ୍ପାନୀ ଏୟାରଟେଲ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି। ଏହି ଅଫର ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ବଜାରରେ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଶେୟାର କମିଛି।

ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ କମ୍ପାନୀ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଘରୋଇ କଲ୍ ମାଗଣା କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଜିଓ ଗ୍ରାହକମାନେ କୌଣସି ଦେୟ ନ ଦେଇ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ନେଟୱର୍କକୁ ମାଗଣାରେ କଲ କରିପାରିବେ।

ଜିଓର ମାଗଣା କଲିଂ ସୁବିଧା ସହିତ ଘରୋଇ କଲ୍ ପାଇଁ ଆଇୟୁସି ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଆୟୁସି ଚାର୍ଜ ଯାହା ଟେଲିକମ୍ ଅପରେଟର ଅନ୍ୟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ଦେଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଏହାର ଅପରେଟରରୁ ଅନ୍ୟ ଅପରେଟରଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କଲ୍ କରନ୍ତି। ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ନେଟୱର୍କ ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା କଲ୍ ଗୁଡିକ ମୋବାଇଲ୍ ଅଫ୍ ନେଟ୍ କଲ୍ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା।

ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟୋରୀ ଅଥରିଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (TRAI) ଘରୋଇ କଲ୍ ଉପରେ ଆଇୟୁସି ଚାର୍ଜ ରଦ୍ଦ କରିବା ପରେ ଜିଓ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ରେ ଟ୍ରାଇ ଏହି ଦେୟ ଅବଧିକୁ ବଢ଼ାଇ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଜିଓ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଖରୁ ଆବଶ୍ୟକ ଦେୟ ନେଉଥିଲା। ଟ୍ରାଇର ଅବଧି ରଦ୍ଦ ହେବା ପରେ ଜିଓ ଏହି ଅଫର ଘୋଷଣା କରିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।