ଓଏଏସ୍ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଏଏସ୍ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକରେ ଥିବାରୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଓପିଏସସି ଚେୟାରମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୫ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସୁଧା ଶତାଧିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ସାରିଲେଣି। ତେଣୁ ୟୁପିଏସସି ଭଳି ଓପିଏସସି ଏହି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି।

ଏ ନେଇ ଜଣେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ କହିଛନ୍ତି, ଚଳିତ ମାସ ୨୦ରୁ ଫେବୃଆରୀ ୮ ତାରିଖ ଯାଏ ଓଏଏସ୍ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ପାଖାପାଖି ୫ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ଯେହେତୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ବାହାରୁ ବହୁ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଆସିବେ। ତେଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ତା’ଛଡ଼ା ଅଧିକାଂଶ ସେଣ୍ଟର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହିଛି। ଆଉ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟ କୋଭିଡର ହଟସ୍ପଟ। ତା’ଛଡ଼ା ଆମର ଯେଉଁ ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ, ସେତେବେଳେ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର୍ ପିକ୍‌ରେ ଥିବ। ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଗଲେ, ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଛି। ଯେହେତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ନିଜର ଜୀବନ ମୂଲ୍ୟବାନ। ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଆମେ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ।

ଆଉ ଜଣେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାମାରୀ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛୁ। ପାଖାପାଖି ୫ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ପିଲାଙ୍କର ସେଣ୍ଟର ହେଉଛି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ। ଯଦି ଦିନିକିଆ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ହୋଇପାରୁଛି, ତାହେଲେ ୨୦ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଓଏଏସ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଉ ବୋଲି ଆମେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବି କରୁଛୁ। ତା’ଛଡ଼ା ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବା ଅନେକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ କୋଭିଡରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଯାହା ଆମେ ଓପିଏସସି ଅଫିସକୁ ଆମେ ମେଲ୍ ଜରିଆରେ ଜଣାଇଛୁ। ହେଲେ ଏ ଯାଏ ଆମକୁ କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ। ଆମର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶ୍ଚିତ ଏହା ଉପରେ ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।