ରାଜୁଙ୍କୁ ଅଶ୍ରୁଳ ବିଦାୟ, ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ କମେଡିର ବାଦ୍‌ଶାହ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ କମେଡିର ବାଦ୍‌ଶାହା ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହସାଉଥିବା ଗଜୋଧର ଭୟା ଓରଫ ରାଜୁ ଦିଆଯାଇଛି ଶେଷ ବିଦାୟ। ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ନିଗମବୋଧ ଘାଟରେ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଛି। ନିଗମବୋଧ ଘାଟର ଭିଆଇପି ସେକ୍ସନରେ ତାଙ୍କର ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି।

करोड़ों लोगों के चहेते कॉमेडियन राजू श्रीवास्तव अब हमारे बीच मौजूद नहीं हैं. उनके निधन की खबरें आते ही लोग शॉक्ड हो गए थे. काफी दिनों से बीमार चल रहे राजू श्रीवास्तव आखिरकार अपने परिवार और तमाम लोगों को छोड़कर पंचतत्व में विलीन हो गए.

ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ରାଜୁଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ବିଦାୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ କିଛି ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପୁଅ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ତାଙ୍କୁ ମୁଖାଗ୍ନି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ  ରାଜୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶିଖା ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ଝିଅ ଅନ୍ତରା ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ତେବେ ତାଙ୍କ ଭାଇ କାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ କିନ୍ତୁ ଏହି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରି ନାହାନ୍ତି। ସେ ଏବେ କାନପୁରରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି। ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ କାଜୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଦିଲ୍ଲୀ ଆସି ସେ ରାଜୁଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଦର୍ଶନ କରି ପାରିନାହାନ୍ତି।

राजू श्रीवास्तव 42 दिनों से दिल्ली के एम्स अस्पताल के आईसीयू में भर्ती थे. वो वेंटिलेटर पर थे. इतने दिनों में उन्हें होश नहीं आया जिसकी वजह उनके ब्रेन में ऑक्सीजन का न पहुंचना बताया जा रहा था. डॉक्टर्स ने काफी कोशिशें कीं, लेकिन बावजूद इसके राजू जिंदगी की जंग हार गए.

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୦ ତାରିଖରେ ବ୍ୟାୟାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ଶେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିଲେ ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ତରନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଏମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ଏଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କ ଚେତା ଫେରିନଥିଲା। ଅବସ୍ଥା ଗୁରତର ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଗତ ୪୨ ଦିନ ଧରି ଜୀବନ ସହ ଲଢ଼େଇ କରିବା ପରେ ବୁଧବାର ରାଜୁ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରଲୋକରେ ପୂରା ଦେଶରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।