ରିଲିଜ୍‌ ହେଲା ଦେଶଭକ୍ତି ଉପରେ ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ “ର’’

ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଦେଉଛନ୍ତି ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ମୁମ୍ବାଇ: ୨୦୧୮ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ‘ପରମାଣୁ’ ଏବଂ “ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ”ର ସଫଳତା ପରେ ଜନ୍‌ ପୁଣି ଥରେ ପରଦାରେ ସ୍ପାଏ ଥ୍ରୀଲର୍‌କୁ ନେଇ କମ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଜନ୍‌ଙ୍କ ଫିଲ୍ମ “ରୋମିଓ ଆକ୍‌ବର୍‌ ୱଲଟର୍‌” ର’(RAW) ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇସାରିଛି। ରବି ଗ୍ରେୱାଲ୍‌ ଡାଇରେକ୍ଟ କରିଥିବା ଏହ ଫିଲ୍ମରେ ମୌନି ରଏ, ଜ୍ୟାକି ସ୍ରଫ୍‌ ଏବଂ ସିକନ୍ଦର ଖେର୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି। ଦେଶଭକ୍ତି ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ମିଳିଛି।

ଅଭିନେତା ଅର୍‌ସଦ୍‌ ୱାର୍‌ସି ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦେଖି ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର୍‌ ପେଜ୍‌ରେ ଏହି କଥାକୁ ଶେଆର ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ରାଣେ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି,“ର’’କୁ ଏତେ ଭଲ ଭାବେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି ଯେ, ଆପଣ ଏହାର ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ରଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ଚାହିଁବେ, ଯେଉଁମାନେ କି ଦେଶ ପାଇଁ ନିଜ  ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଡାଇରେକ୍ଟର ଶଶାଙ୍କ ଖୈତାନ୍‌ ଏବଂ ମିଲାପ୍ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମକୁ ପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ସାନ୍‌ଦାର୍‌ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଶଂସା ଏତିକିରେ ସରିନାହିଁ । ଫିଲ୍ମ କ୍ରୀଟିକ୍‌ ସୁଭାସ୍‌ ଝା “ର’’କୁ ୪ ଷ୍ଟାର୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏତିକି ନୁହେଁ ଆହୁରି ଅନେକ ଦର୍ଶକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ ଆମେ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ, ଏହା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଜାସୁସ୍‌ଙ୍କ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଯିଏ ନିଜ ଜୀବନ କଥା ଟିକେ ହେଲେ ନ ଭାବି ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ। ୧୯୭୧ ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ଥାନ ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବର କାହାଣୀ ଉପରେ ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଆଧାରିତ। ପୋଷ୍ଟରରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରୁଥିବେ ଯେ, ଜାସୁସ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜନ୍ ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଲୁକ୍‌ରେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି।

ଏହି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୬ରୁ ୭.୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଲାଗି ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ସାଇନ୍ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ କମିଟମେଣ୍ଟ  ଯୋଗୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ କରିପାରି ନଥିଲେ।