ହାପି ବାର୍ଥ ଡେ’ ସୁସ୍ମିତା

ମୁମ୍ୱାଇ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ଆଜି ଜନ୍ମ ଦିନ। ୧୯୭୫ ଆଜିର ଦିନରେ ହାଇଦ୍ରାବଦରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସୁସ୍ମିତା। ୧୯୯୪ରେ ସେ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ସୁନ୍ଦରୀ ତାଜ୍ ଜିତିଥିଲେ। ସୁସ୍ମିତା ଆଜି ଯାଏଁ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି। ଅଭିନୟ ସହ ସମାଜସେବାରେ ସେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡର ବହୁ କଳାକାରଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବିଶିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ୧୯୯୬ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଦସ୍ତତକ’ରୁ ସେ ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ୍ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। […]

sushmita

sushmita

Rakesh Mallick
  • Published: Thursday, 19 November 2015
  • Updated: 19 November 2015, 07:31 AM IST

Sports

Latest News

ମୁମ୍ୱାଇ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ଆଜି ଜନ୍ମ ଦିନ। ୧୯୭୫ ଆଜିର ଦିନରେ ହାଇଦ୍ରାବଦରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସୁସ୍ମିତା। ୧୯୯୪ରେ ସେ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ସୁନ୍ଦରୀ ତାଜ୍ ଜିତିଥିଲେ। ସୁସ୍ମିତା ଆଜି ଯାଏଁ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି। ଅଭିନୟ ସହ ସମାଜସେବାରେ ସେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡର ବହୁ କଳାକାରଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବିଶିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

୧୯୯୬ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଦସ୍ତତକ’ରୁ ସେ ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ୍ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ‘ଜୋର’ ହିନ୍ଦୁସାନ କି କସମ୍’ ‘ବିବି ନମ୍ୱର ୱାନ’ ଓ ‘ନାୟକ’ ପରି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଫିଲ୍ମ ‘ବିବି ନମ୍ୱର ୱାନ’ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos