ପାଣି କମାଇବ ମୋଟାପଣ

ମୋଟାପଣ ଏପରି ଏକ ସମସ୍ୟା ଯାହା ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି। ଆଜିକାଲିର ଖରାପ ଜୀବନଶୈଳୀ ଓ ବାହାରର ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗୁ ଲୋକମାନେ ମୋଟାପଣର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଓଜନ କମାଇବା ଲାଗି ଲୋକେ ଅନେକ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ସହ ଔଷଧ ଖାଇଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଆଶା ମୁତାବକ ଏଥିରୁ ଫାଇଦା ମିଳି ନଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଏପରି ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଛନ୍ତି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଏପରି ଏକ ସହଜ ଉପାୟ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆପଣେଇଲେ ମୋଟାପଣରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ। ଆପଣମାନେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ପାଣି ପିଇ ଜଣେ ବହୁତ ସହଜରେ ଓଜନ କମାଇ ପାରିବେ।

drinking

ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଶରୀର ଉପରେ ଜଳର ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ। ପାଣିରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ଆଦୌ ନଥାଏ ଫଳରେ ଏହା ଶରୀରକୁ ସକ୍ରିୟ ରଖେ ଏବଂ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିଥାଏ। ଏଥିସହ, ଏହା ଚର୍ବିକୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ କରିଥାଏ। ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଣି ପିଇବାର ଅଭ୍ୟାସରେ ଟିକେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ହେବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପାଣି କିପରି ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

View this post on Instagram

It’s all about the little touches…. BRANDED HOSPITALITY GLASSWARE is a great partner to the Aquacool Hospitality Range of drinking water products, offering you the perfect opportunity to create a fabulous image whilst at the same time, reducing your carbon footprint along with the need to store and chill multiple bottles of mineral water. Our aim is to offer design excellence, along with a choice of high quality glassware products, giving you the opportunity to enhance the expertise of your establishment and in the service industry you can do so whilst increasing your revenue by introducing your tap water drinkers to the great taste of filtered drinking water at a small charge for every bottle. If you would like to have your own branded glassware for the office, get in touch today on 08006 345678. #water #brandedglassware #branded #company #logo #design #hydration #hydrated #office #workplace #drinkingwaterallday #drinkingwater #filteredwater #watercooler #localbusiness #carbonfootprint

A post shared by Aquacool® (@aquacoolltd) on

କିଛି ମୋଟା ପିଲାଙ୍କୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କ୍ୟାଲୋରୀ ଶୀଘ୍ର ବର୍ନ ହୋଇଯାଏ। ସାଧାରଣତ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଭୋକ କମିଯାଏ। ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣି ପଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 44 ପ୍ରତିଶତ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଯେଉଁମାନେ ଭୋଜନ ପରେ ତୁରନ୍ତ, ପାଣି ପିଉଥିଲେ ସେମାନଙ୍କର ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରୁଛି ଯେ ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ  ପାଣି ପିଇବା ଓଜନ ହ୍ରାସ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ।

ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଜଳଖିଆ ପୂର୍ବରୁ ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭୋଜନ ସମୟରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ପରିମାଣ 13 ପ୍ରତିଶତ କମିଯାଏ। ପାଣିରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ନଥାଏ ଫଳରେ ଏହା ଶୀଘ୍ର ଫ୍ୟାଟ୍ ବର୍ନ କରିଥାଏ। ସକାଳେ ଭାରି ଜଳଖିଆ ବଦଳରେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା କେବଳ ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଚମକ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥାଏ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ସହିତ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଶୁକ୍ରବାର ଏନସିବି ଆଗରେ ହାଜର ହେବେନି ଦୀପିକା

କୃଷି ବିଲକୁ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ, ପଞ୍ଜାବରେ ରେଳ ରୋକ୍

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଯାଚିକା ନେଇ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ବିଭିନ୍ନ ଠିକଣାରେ ରେଡ୍, ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ୍ ସମ୍ପତ୍ତି ଠାବ

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡିନ୍ ଜୋନ୍ସଙ୍କ ପରଲୋକ

ବିବାହକୁ ମାସେ ନ ପୁରୁଣୁ ପୁନମ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ବର୍ତ୍ତିଗଲା ଦୁଇ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାଳକ!

ଲକଡାଉନ୍ ବେଳେ ନଦୀ ପାଣିର ମାନ ସେତେଟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇନି

କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ଚାକିରି ହରାଇଲେଣି

ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ଯାଏ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହେପାଜତକୁ ଗଲେ ଉମର ଖାଲିଦ

ସମନ ପାଇବା ପରେ ଗୋଆ ଛାଡ଼ିଲେ ସାରା