ହାତରେ ଅଛି X ଆକୃତିର ରେଖା: ତା’ହେଲେ ଆପଣ ଜଣେ…. ପଢ଼ନ୍ତୁ ଓ ଜାଣନ୍ତୁ

ହସ୍ତରେଖା ଦେଖି ଭବିଷ୍ୟତବାଣୀ କୁହାଯାଏ। କାହିଁ କେଉଁ ଆବାହନ କାଳରୁ ହସ୍ତରେଖା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରହି ଆସିଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏମିତି ଏକ ହସ୍ତରେଖା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କେଉଁ ଆଡ଼କୁ ଗତିକରିବ ତା’ର ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ।

X ଆକୃତିର ଏକ ହସ୍ତରେଖା ଥାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା X ଆକୃତିର ରେଖା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କେମିତି ହୋଇଥାଆନ୍ତି।

ଗ୍ରୀସ୍ ଜଣେ ବିଦ୍ୱାନ ଅଙ୍କସଗୋରସଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଲେକଜାଣ୍ଡରଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହାତରେ X ଆକୃତିର ରେଖା ଥିଲା। ଆଲେକଜାଣ୍ଡରଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଏହି ରେଖା ଆହୁରି କିଛି ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଅନୁମାନ କରାଯାଏ ବିଶ୍ୱରେ ମାତ୍ର ୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଏହି ରେଖା ରହିଛି।

ମସ୍କୋ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଗବେଷକମାନେ X ଆକୃତିର ରେଖାର ଉତ୍ପତି ଓ ଏହାର ଭବିଷ୍ୟକୁ ନେଇ ଏକ ଗବେଷଣା କରିଥିଲେ। ଗବେଷକମାନେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ମୃତ ଓ ଜୀବିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଗବେଷଣା କରିଥିଲେ।

ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଥଲା ଯେ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ହସ୍ତରେ X ଆକୃତିର ରେଖା ଥାଏ, ସେ ଜଣେ ବଡ଼ ନେତା ଓ ଲୋକପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ବଡ଼ କାମରେ ମନେ ପକାଯାଇଥାଏ।

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦୁଇଟି ହସ୍ତରେ X ଆକୃତିର ରେଖା ରହିଥାଏ, ସେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତି। ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ମନେ ରଖିଥାନ୍ତି।

ଯେଉଁ ‍ବ୍ୟକ୍ତିର ଗୋଟିଏ ହସ୍ତରେ X ଆକୃତିର ରେଖା ଥାଏ ସେମାନେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତି। ସଫଳତା ସବୁବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପାଦ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥାଏ।