ପାଳଙ୍ଗ କର୍ଣ୍ଣ ଚିଜ୍‌ ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍‌

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ, ବ୍ରାଉନ୍‌ ବ୍ରେଡ୍‌, ଲହୁଣୀ, ରସୁଣ, ପିଆଜ, ସିଝା ମକା, କସ୍ତୁରୀ ମେଥି, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ମଇଦା, କ୍ଷୀର, ଚିଜ୍‌।

ପ୍ରସ୍ତତି ପ୍ରଣାଳୀ ନନ୍‌ଷ୍ଟିକ୍‌ ପ୍ୟାନ୍‌ରେ ୧ ଚାମଚରୁ ଅଧିକ ଲହୁଣୀ ପକାଇ ଗରମ କରନ୍ତୁ। ଏଥିରେ ରସୁଣ ଓ ପିଆଜ ପକାଇ ଗୋଳାନ୍ତୁ। ୨ରୁ ୩ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଏଥିରେ କଟା ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଗୋଳାନ୍ତୁ। ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ସିଝା ମକା, କସ୍ତୁରୀ ମେଥି, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଲୁଣ ପକାଇ ଗୋଳାନ୍ତୁ। ୨ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଏଥିରେ ମଇଦା ପକାନ୍ତୁ। ଏବେ ଏଥିରେ କ୍ଷୀର ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଛାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ। କ୍ଷୀର ଅଳ୍ପ ବହଳା ହୋଇଗଲା ପରେ କୋରା ହୋଇ ରହିଥିବା ଚିଜ୍‌ ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଏପଟ ସେପଟ କରନ୍ତୁ। ମିଶ୍ରଣ ବହଳା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ରାନ୍ଧନ୍ତୁ।

ଏବେ ବ୍ରେଡ୍‌ର ୪ ପାଖ କାଟି ଦିଅନ୍ତୁ। ବ୍ରେଡ୍‌ ଉପରି ଭାଗରେ ଲହୁଣୀ ଲଗାଇ ନନ୍‌ଷ୍ଟିକ୍‌ ତାୱାରେ ରଖନ୍ତୁ। ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଲହୁଣୀ ଲାଗିଥିବା ଭାଗ ଯେମିତି ତଳେ ରହିବ। ଏବେ ବ୍ରେଡ୍‌ ଉପରେ ପାଳଙ୍ଗ ଓ ମକାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମିଶ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ଉପରେ କିଛି ଗ୍ରେଟେଡ୍‌ ଚିଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ। ଏବେ ଏହା ଉପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ବ୍ରେଡ୍‌ ଖଣ୍ଡ ରଖି ଉପରି ଭାଗରେ ଲହୁଣୀ ଲଗାନ୍ତୁ। ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ ହୋଇଗଲା ପରେ ଏହାକୁ ଓଲଟାନ୍ତୁ। ଦୁଇ ପଟ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ ହୋଇଗଲା ପରେ ବାହାରକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଆପଣଙ୍କ ପାଳଙ୍ଗ କର୍ଣ୍ଣ ଚିଜ୍‌ ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍‌। ସସ୍‌ ସହିତ ଗରମା ଗରମ ଖାଆନ୍ତୁ ଓ ପିଲାଙ୍କୁ ଖୁଆନ୍ତୁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ମୁଲାୟମଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଏମ୍ସର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ପଡ଼ିଲେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସାମ୍ୱାଦିକ

ମୋଦିଙ୍କ ବିଫଳତା ଉପରେ ହାଭାର୍ଡରେ ପାଠ ପଢ଼ା ହେବ: ରାହୁଲ

ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଅନୁଭୂତିରୁ ‘ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ସହ କିଛି ବର୍ଷ’

ଓଲିଙ୍କ ଗାଦି ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଚୀନ୍ ଆକ୍ଟିଭ୍

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦିଲ୍‌ ବେଚାରା’ର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ୍‌

ଉପରେ ବୁଲିଲା ଆମେରିକାର ଲଢ଼ୁଆ ବିମାନ, ଜଳକା ସାଜିଲା ଚୀନ୍

କୋଭିଡ୍-୧୯ ଲଢ଼େଇରେ ନଡ଼ିଆ ତେଲର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଏହି ୩ଟି ରାଶି ଉପରେ ସର୍ବଦା ପ୍ରସନ୍ନ ଥାନ୍ତି ଶନିଦେବ

ଦେଶରେ ଏଯାଏ କେତେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ହେଲାଣି? ସୂଚନା ଦେଲା ଆଇସିଏମଆର

ପ୍ଲାଜମା ଦେଲେ ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର, କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମ ଗୋପାଳ ବର୍ମାଙ୍କ ନାଁରେ ଥାନାରେ ମାମଲା