କେଉଁ ରାଶିର କ’ଣ ରହିଛି ଖରାପ ଗୁଣ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରାଶିଚକ୍ରରେ ମୋଟ ୧୨ଟି ରାଶି ରହିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିରେ କିଛି ଭଲ ଗୁଣ ଅଛି ଓ କିଛି ଖରାପ ଗୁଣ ଅଛି। ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରାଶିମାନଙ୍କର ବଦ୍‌ଗୁଣ ବିଷୟରେ କହିବୁ।

ମେଷ- ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ରାଗୀ। ଏମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଓ ନିଜ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାନ୍ତି। ଏହି ଉତ୍ସାହ ଏମାନଙ୍କ ସଫଳତାରେ ବାଧକ ସାଜେ।

ବୃଷ- ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଈର୍ଷାଳୁ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାଆନ୍ତି। ଏମାନେ ନିଜ ସଂପର୍କକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଜିଦିଆ ହୋଇଥାଆନ୍ତି।
ମିଥୁନ- ଏମାନେ ଭାରି ମୁଡ୍ଡି ହୋଇଥାଆନ୍ତି। ତେଣୁ ଏମାନଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ସର୍ବଦା ମତଭେଦ ଦେଖାଦିଏ।

କର୍କଟ-ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏମାନେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଡିପ୍ରେସନର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି।

ସିଂହ- ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଖରାପ ଗୁଣ ହେଉଛି ଯେ ଏମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୁକୁମ ଚଳାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏମାନେ ଭାରି ଅହଙ୍କାରୀ।

କନ୍ୟା- ଏମାନେ ଅନ୍ୟର ଭୁଲକୁ ଏତେ ଜଲ୍‌ଦି କ୍ଷମା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସବୁ କଥାରେ ବହୁତ ଖୋଳତାଡ଼ କରନ୍ତି। କଳୁହା ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାଆନ୍ତି।

ତୁଳା- ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ବାରମ୍ବାର ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାନ୍ତି।

ବିଛା- ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କିଛି ବି କରିପାରନ୍ତି। ଈର୍ଷାଳୁ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାଆନ୍ତି। ଅନ୍ୟର ଭୁଲ୍ ବାଛନ୍ତି।

ଧନୁ- ଏମାନେ ଅନ୍ୟଙ୍କୁ କଡ଼ା କଥା କହନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମୁଡ୍ ବାରମ୍ବାର ବଦଳେ।

ମକର- ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଆଦୌ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏମାନେ ନିଜେ ନୀତିନିୟମ କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ- ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସବୁବେଳେ ନିଜକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏମାନେ ବେଳେ ବେଳେ ବିଦ୍ରୋହାତ୍ମକ ମଧ୍ୟ ହେଇଯାଆନ୍ତି।

ମୀନ- ଏମାନେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନର ଦୁନିଆରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ନିଜର କ’ଣ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ତାହା ବି ଏମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ।