‘ସରକାରଙ୍କୁ କରୋନାଠାରୁ ଅଧିକ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ’

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏବଂ କଙ୍ଗନା ରଣାଓ୍ୱତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଲଢ଼େଇ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିକଟରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅଫିସ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶରୁ ଏନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବିରୋଧୀମାନେ ମଧ୍ୟ ମଉକା ହାତଛଡ଼ା କରିନାହାନ୍ତି । ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାମାନେ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ଜୋରଶୋର୍ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଶୁକ୍ରବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ଶୁକ୍ରବାର ଫଡନାଭିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି କି ସେମାନଙ୍କ ଲଢ଼େଇ କରୋନା ସହ ନୁହେଁ ବରଂ କଙ୍ଗନା ସହ । କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଲାଗି ଲୋକ ମରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏହାର ଚିନ୍ତା ସରକାରଙ୍କୁ ନାହିଁ । ମୋ ଅନୁସାରେ, କଙ୍ଗନା ସହ ଲଢ଼େଇ କରିବାକୁ ସରକାର ଯେତିକି ବଳ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି, ତା’ର ଅଧା ଶକ୍ତି ଯଦି କରୋନା ସହ ଲଢ଼ିବାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥାନ୍ତେ । ହୁଏତ ଆମ ଲୋକମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥାନ୍ତା ।

ଫଡନାଭିସ୍ କହିଛନ୍ତି, ମୋତେ ଲାଗୁଛି ସରକାରଙ୍କୁ କଙ୍ଗନାଠାରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ବିଜେପି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠେଇ ନ ଥିଲା । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ବଡ଼ ରୂପ ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ । ବୟାନବାଜୀ କରି ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ନ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି କହିଲେ । ଯେବେକି କଙ୍ଗନା କୌଣସି ରାଷ୍ଚ୍ରୀୟ ନେତା ନୁହନ୍ତି  ବୋଲି କହି ଉଦ୍ଧବ ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଫଡନାଭିସ୍ ।

ସେହିପରି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅଫିସ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଫଡନାଭିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ଦାଉଦର ଘର କାହିଁକି ନ ଭାଙ୍ଗି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାକୁ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଏବେ ଏନସିବି ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଅଛି । ଏଣୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ କିଛି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ହେବନାହିଁ । ତଥାପି ଏତିକି କହିବି ଏହି ମାମଲାର ଜଡ଼ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଦେବା ଉଚିତ୍ ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ମିଳିଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର

ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ କରୋନା

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ: ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ୩ ଜଣଙ୍କ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ

ଟ୍ରୋଲର୍ ପଚାରିଲେ ‘ଡ୍ରଗ୍ସ ହେ କ୍ୟା?’, ଅଭିଷେକ କହିଲେ…

ତଦନ୍ତରେ ଖୁସି ନାହାନ୍ତି ୟୁପି ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବାପା, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଲକଡାଉନ: ଟିକେଟ ଟଙ୍କା ଫେରି ପାଇବେ ବିମାନ ଯାତ୍ରୀ

ଉଥାପ୍ପାଙ୍କ ନାଁରେ ଯୋଡ଼ି ହେଲା ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡ: ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବି ଅତିକ୍ରମ କଲେ

ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୩ ଲକ୍ଷ ଡେଇଁଲା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୯୯ ହଜାର

ସୀମା ଲଙ୍ଘିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ଗୁଳି ମାଡ଼ରେ ୩ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ

ହାଥରସ୍ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଭିଡିଓ ଶେୟାର କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା

କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସକ୍ରିୟ କରିବାକୁ ହାତ ମିଳାଇଛନ୍ତି ପାକ୍-ଚୀନ

ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ; ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପ