ସ୍ୱଦେଶୀ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ମିସାଇଲ୍‌ ‘ହେଲିନା’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ଜୟପୁର :ସ୍ୱଦେଶୀ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ମିସାଇଲ୍‌ ‘ହେଲିନା’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି। ଏହା ଭାରତର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ କରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ॥  ଗତକାଲି ମିସାଇଲ୍‌ ହେଲିନାର ପରୀକ୍ଷଣ ରାଜସ୍ଥାନରେ କରାଯାଇଛି। ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଯେକୌଣସି ଶତ୍ରୁ ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌କୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି। ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଏରୋନେଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ, ଡିଆରଡିଓ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ନିର୍ମତ ହୋଇଛି ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟରରୁ ଏହି […]

hhhh

hhhh

Tapas Behera
  • Published: Monday, 20 August 2018
  • Updated: 20 August 2018, 04:26 PM IST

Sports

Latest News

ଜୟପୁର :ସ୍ୱଦେଶୀ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ମିସାଇଲ୍‌ ‘ହେଲିନା’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି। ଏହା ଭାରତର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ କରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ॥  ଗତକାଲି ମିସାଇଲ୍‌ ହେଲିନାର ପରୀକ୍ଷଣ ରାଜସ୍ଥାନରେ କରାଯାଇଛି।

ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଯେକୌଣସି ଶତ୍ରୁ ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌କୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି। ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଏରୋନେଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ, ଡିଆରଡିଓ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ନିର୍ମତ ହୋଇଛି ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟରରୁ ଏହି ମିଜାଇଲକୁ ପୋଖରାନ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ମିସାଇଲ୍‌ ହେଲିନାର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଡିଆରଡିଓ ସମେତ ହାଲ୍, ବାୟୁସେନାକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos