ବେଙ୍ଗଲରେ ବିଜେପି ୫ ସାଂସଦଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା, ଜିତିଲେ ୨

କୋଲକାତା: ବିଜେପି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମୋଟ ପାଞ୍ଚଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଦୁଇଜଣ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ହାରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିବା ସ୍ୱପନ ଦାସ ଗୁପ୍ତା ରହିଛନ୍ତି। ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସମସ୍ତ ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆସାନସୋଲର ସାଂସଦ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓଙ୍କୁ ଟୋଲାଗଞ୍ଜ ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା। ବାବୁଲ କିନ୍ତୁ ୫୦,୦୮୦ ଭୋଟରେ ହାରିଛନ୍ତି। ବାବୁଲଙ୍କୁ ୪୦୫୯୭ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିବାବେଳେ ଟିଏମସି ନେତା ଅରୁପ ବିଶ୍ୱାସଙ୍କୁ ୧୦,୧୪୪୦ ଭୋଟ୍ ମିଳିଛି।

ହୁଗୁଳିର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଚୁଞ୍ଚୁରା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଜିତି ପାରି ନାହାନ୍ତି। ଲକେଟ ଚାଟାର୍ଜୀ ୧୮,୪୧୭ ଭୋଟରେ ହାରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି କୁଚ ବିହାରାର ସାଂସଦ ନିଶିତ ପ୍ରେମାନିକ ଦୀନହାଟା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। ଏକ କଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାଂସଦ ନିଶିତ ପ୍ରେମାନିକ ନିଜର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଟିଏମସି ନେତା ଉଦୟାନ ଗୁହାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୫୭ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଟିଏମସି ନେତା ଉଦୟାନ ଗୁହା ୨୧,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଏହି ଆସନ ଜିତିଥିଲେ।

ରଣଘାଟ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସାଂସଦ ଜଗନ୍ନାଥ ସାର୍କଙ୍କୁ ଶାନ୍ତିପୁରରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା। ଜଗନ୍ନାଥ ସାର୍କ ମୋଟ୍ ୧୫,୮୭୮ ଭୋଟରେ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଟିଏମସିର ଅଜୟ ଦେବଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହ ରାଜ୍ୟସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଦାସ ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଗୁପ୍ତା ଟିଏମସି ନେତା ରାମେଣ୍ଡୁଙ୍କ ପାଖରୁ ୭୪୮୪ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।