ଅଲଗା ହେଲେ ଆଇଏଏସ୍‌ ପ୍ରେମପକ୍ଷୀ ଟିନା ଓ ଅଥର

ଜୟପୁର: ଶେଷରେ ଅଲଗା ହୋଇଛନ୍ତି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆଇଏଏସ୍‌ ଟିନା ଡାବି ଓ ଅଥର ଖାନ। ବାହାଘରର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଛି ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ। ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଟିଏ ଫ୍ୟାମିଲ କୋର୍ଟ ଉଭୟଙ୍କ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଉପରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି।

ଉଭୟ ୨୦୧୮ରେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣ ଅଲଗା ଜାତିର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରି ସମାଜ ପାଇଁ ନୂଆ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ୨୦୨୦ ନଭେମ୍ବରରୁ ଉଭୟଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଝଡ଼। ଶେଷରେ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷର ଆଇଗନ ଲଢ଼େଇ ପରେ ଏବେ ଉଭୟ ବିବାହ ବନ୍ଧନରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Tina Dabi and Athar Khan Divorce: What's Still Scandalising? - SheThePeople TV

୨୦୧୫ ମସିହା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ପରୀକ୍ଷାରେ ଟିନା ଟପ୍ପର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଥର ଖାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନ କ୍ୟାଡରର ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ଭାବେ ଉଭୟ ଜୟପୁରରେ ପୋଷ୍ଟିଂ ପାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ।

ଏହି ପ୍ରେମକୁ ବିବାହର ରୂପ ଦେଇଥିଲେ ଟିନା ଓ ଅଥର। କଶ୍ମୀର ଯୁବକ ଅଥର ଓ ଟିନାଙ୍କ ବିବାହରେ ବହୁ ବଡ଼ବଡ଼ ଅଫିସର, ରାଜନେତା ଓ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଏହି ବିବାହ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଶୀର୍ଷକ ପାଲଟିଥିଲା। ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହକୁ ସମାଜ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ କହିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ।

Tina Dabi Athar Amir Khan divorce IAS couple marriage Jaipur latest news | India News – India TV

ହେଲେ ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭା ଏହାକୁ ଲଭ ଜିହାଦର ଆଖ୍ୟା ଦେଇଥିଲା। ଏସବୁ ଭିତରେ ଟିନା ଓ ଅଥର ଦୁଇ ବର୍ଷ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବା ସହ ନିଜ କାମ ମଧ୍ୟ କରି ଚାଲିଥିଲେ। ହେଲେ ସମୟ ବିତିବା ସହ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଥିଲା।

ଶେଷରେ ଏହି ପ୍ରେମପକ୍ଷୀ ଏବେ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଆପୋଷ ସହମତି ଭିତ୍ତିରେ ଉଭୟ ଫ୍ୟାମିଲ କୋର୍ଟରେ ଛାଡ଼ପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ବାରମ୍ବାର ଶୁଣାଣି କରି କୋର୍ଟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ। ହେଲେ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିନାହିଁ।

IAS officer Tina Dabi came in the discussion before divorce from husband athar aamir khan due to this reason know what is the whole matter - IAS ऑफिसर टीना डाबी 'तलाक' से

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।