ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ

କୋଲକାତା: ଗୁରୁବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହେବ। ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ହେବ। ଯେଉଁଥିରେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନ ରହିଛି। ଏହି ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ। ତେବେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ‘ଜେଡ୍’ ଶ୍ରେଣୀର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ୧୦ ଜଣ ମହିଳା ସିଆରପିଏଫ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ ହେବେ। ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମହିଳା ସିଆରପିଏଫ ଯବାନମାନେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇଦେବେ।

ନିକଟରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ସେଠାରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ମହିଳା ତାଙ୍କୁ ଘେରି ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେଣୁ ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ଲୋକ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଢ଼ାଲ କରି କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଆଶଙ୍କା କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମହିଳା ସିଆରପିଏଫ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଏହି କନଭୟକୁ “ଆଣ୍ଟି-ବୁଲେଟ୍” କାର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପୂର୍ବତନ ଟିଏମସି ବିଧାୟକ ତଥା ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସହଯୋଗୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁଙ୍କୁ ‘ଜେଡ୍’ ଶ୍ରେଣୀର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସେ ସବୁବେଳେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ (ସିଆରପିଏଫ)ର ସଶସ୍ତ୍ର କମାଣ୍ଡୋଙ୍କ ସହିତ ରହିଥାନ୍ତି। ‘ଜେଡ’ ଶ୍ରେଣୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଧୀନରେ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ସିଆରପିଏଫର ୬-୭ ସଶସ୍ତ୍ର କମାଣ୍ଡୋ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପାଇଲଟ୍ ଗାଡି ଏବଂ ଏକ ଏସକର୍ଟ ଗାଡି ମୋବାଇଲ୍ ଟିମ୍ ପାଖରେ ରହିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।